Ana SayfaGündemEnerji Bakanından Bin 500 Kişiye İş Müjdesi

Enerji Bakanından Bin 500 Kişiye İş Müjdesi
E

-

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak yeni projelerden söz ederken bin 500 kişiye iş müjdesi verdi. 

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak bugün Karapınar’da ihalesinin gerçekleştiği bir proje hakkında konuştu. Son dönemlerde gerçekleştirilen projelerin durumu hakkında konuşurken ülkeye sağlamış oldukları katkılarının ne kadar fazla olduğunu dile getirdi. Artık Türkiye’nin yatırımlarını korkmadan gerçekleştirdiğini bu sebepler ileri dönemler için kazanacağını ifade eden Berat Albayrak konu hakkında samimi açıklamalarda bulundu. 

Bir süredir güneş santrali yatırımlarına dikkat çekerken bugün ihalesinin yapılması beklenen projenin bir güneş santrali projesi olduğunu belirtti. Bu proje için devletin yapmış olduğu yatırım tutarının tam olarak 1.3 milyar doları aşacağı ifade edildi. Bu şekilde yapılacak olan proje ile birlikte ülkenin kazanacağına dikkat çekti. Projenin dünya enerjisi alanında değerlendirildiği zaman oldukça çılgın bir proje olduğu ifade ediliyor. İhale hakkında samimi açıklamalarda bulunan Enerji Bakanı bu projenin devrim niteliğinde ya da yenilenebilir enerji alanında gerçekleştirilen çok önemli bir adım olarak nitelendirmesi dikkatlerden kaçmadı. 

Projenin enerji alanında yapılmış olan dünyanın en çılgın projesi olduğunu iddia etti. Konya’nın Karapınar ilçesinde 1000 MW kapasiteli bir şekilde kurulan güneş enerjisi ihalesinin ihalesi sırasında en iyi teklifin kim tarafından verildiği merak edilmişti. Enerji Bakanı bu konuda da açıklamalarda bulundu ve en iyi teklifi Güney Koreli ortağı Hanwha tarafından verildiğini özellikle belirtti. İhalenin yatırım tutarının 1.3 milyar doların üzerinde olduğunu ifade ederken santralin tamamlanmasının ardından bin 500 kişiye istihdam sağlayacağı konuşuluyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol