İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakalarında bulunan metro istasyonlarındaki ATM’leri kapabilmek adına bankaların büyük bir yarış içerisine girdikleri öğrenildi. 

İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa yakasında pek çok metro istasyonunun olduğu biliniyor. İstanbul trafiğine ciddi bir çözüm olduğu bilinen metrolar vatandaşlar tarafından çok sık bir şekilde kullanılıyor. Bu süreç içerisinde her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği metro istasyonlarında bazı ihtiyaçları karşılayacak sistemler oturtulmaya başlandı. Bunlardan bazıları da banka ATM’leri oldu. Banka ATM’leri ile vatandaşlar istedikleri zaman istedikleri yerde para yatırma çekme, hesap kontrol gibi işlemlerini tamamladıkları için şehrin pek çok bölgesinde bu durum ihtiyaç halini aldı. 

Metro istasyonlarında devam eden hareketlilik ATM’lerin kurulması ile birlikte bankacılık sektöründe de kendisini göstermeye başladı. Son dönemlerde dikkatli bakıldığı zaman bazı metro istasyonlarından banka ATM’lerinin kaldırıldığı açıklanmıştı. Bu durumun asıl neden bankaların girmiş olduğu ihaleler olduğu ortaya çıktı. Rekabetin son dönemlerde gittikçe artması ile birlikte rekabetin yaşandığı bir sürecin ortaya çıktığı belirlendi. Rekabetin artması ile birlikte ihale sürecinin ortaya çıktığı tespit edildi. Ocak ayında bu konu hakkında oldukça dişli bir rekabet ve ihale sürecinin yaşandığı belirlendi. İhale sürecinin  bitmesinden sonra Nisan ayı itibari ile ATM’lerin yerleştirilmesi planlanıyor. 

Edinilen son bilgilere göre metro istasyonlarında kıyasıya bir rekabet için koşturan bankaların Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, Akbank ve Denizbank olduğu öğrenildi. Yeni sistemle birlikte her banka metro istasyonunun kiracısı haline gelecek. Pek çok durakta banka değişiminin gerçekleşmesi planlanıyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.