Akbank iş ilanları, Akbank iş başvuruları, Akbank çalışma şartları ve Kariyer yolları

0

Akbank iş başvuruları, Akbank işe alım, Akbank işe alım sınavı, Akbank işe alım nitelikler, Akbank çalışma koşulları, Akbank 2016 işe alım, Akbank 2016 iş başvuruları, Akbank iş ilanları, Akbank genel nitelikler, Akbank işe alım yapıyor mu ?, Gişe yetkililerinde aranan nitelikler, Akbank kariyer fırsatları, Akbanklı olmanın ayrıcalıkları ve daha fazlası Akbank özel haberimizde

Türkiye’de 900’den fazla şubesi ile Sabancı Grubu’nun en önemli şirketlerinden biri olan Akbank, 16.500 kişilik çalışan ailesini daha da genişletmek adına yeni mezun ya da tecrübeli bankacıları Akbank’ta çalışmaya davet ediyor. Dünyanın en değerli 500 bankasını belirleyen Brand Finance tarafından 3 kez üst üste “Türkiye’nin En Değerli Bankası” seçilen Akbank, sanata ve sosyal sorumluluk projelerine verdiği önem, finansal başarıları ve çalışanlarına sunduğu imkanlar ile iş başvurularında popülerliğini her geçen gün arttırıyor.

Akbank’ın sağlamış olduğu iş olanakları, çalışma ortamı ve çalışanlarına sunmuş olduğu pek çok imkan Akbank’ın iş başvurularında ilk tercih edilen şirketlerden biri olmasını sağlarken diğer yandan da çalışanların uzun yıllar Akbank’a bağlı şekilde görevlerine devam etmelerini sağlamaktadır. Akbank İnsan Kaynaklarının açıkladığı ve pek çok çalışanın hayalini kurduğu olanaklar ise aşağıda yer almaktadır.

AKBANK’IN ÇALIŞANLARINA SUNDUĞU OLANAKLAR

Ücret Bilgisi

Aylık maaşın dışında aylık brüt maaş üzerinden yılda 4 defa ikramiye verilmektedir. Ayrıca görevlerine göre kasa tazminatı, İngilizce seviyelerine göre de aşağıda detayları bulunan yabancı dil tazminatı gibi tazminatlardan da yararlanır.

Yabancı Dil Tazminatı

Şirket prosedürlerinde belirtilen üniversite ya da liselerden mezun olanlar, herhangi bir yabancı dil sınavına girmeden bu tazminatı almaya hak kazanır.

Yabancı dil tazminatı almak ya da aldığı tazminatın derecesini yükseltmek isteyenler belirli dönemlerde yapılan yabancı dil sınavlarına girerek tazminat hakkedişlerini alabilir ya da arttırabilirler.

Prim Sistemi

Ulaşılan hedef ya da kıdem miktarına göre yıllık performans ve kıdem primleri alınabilmektedir.

Ödüllendirme

Akbank çalışanları, ortaya koydukları performans ve katma değer sağlayan projeleri ile teşekkür mektubu, takdirname ya da parasal ödül alabilirler

Sosyal Destekler

Akbank’ta görev alan personeller vefat yardımı, afet desteği, maluliyet yardımı, vefat ve kaza tazminatı, aile seyahat yevmiyesi, taşınma tazminatı, iş seyahati harcırahları gib​i sosyal haklara sahiptir.

Lojmanlar

Şube müdürleri, müfettiş lojmanları olan bölgelerde müsait olma durumuna göre konaklayabilmektedir.

Servis İmkanı

İstanbul içerisinde Genel Müdürlükte çalışanlar için servis imkanı bulunmaktadır.

Sağlık Hizmetleri

Akbank çalışanları ve ayrıca tüm aile fertleri Akbank T.A.Ş. Mensupları Tekaüt Sandığı Vakfı ile sağlık hizmetlerinden yararlanabilmektedir.

Vakıf Sağlık Merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra anlaşmalı diğer sağlık kuruluşlarından da sağlık hizmeti alınabilmektedir.

İzin Şartları

 • 1 yıldan 5 yıla kadar – 18 gün
 • 5 yıldan 15 yıla kadar – 24 gün
 • 15 yılın üzerinde – 30 gün yıllık izin kullanabilmektedir

Ayrıca Akbank’ta, hastalık, evlilik, ölüm, doğum ve süt izni gibi izin hakları geçerlidir.

              2016 Yılı itibariyle şube sayısını arttıracak olan Akbank, bu şubelerde görev alacak “Gişe Yetkilileri” aramaktadır. Başvurular için genel anlamda aranılan nitelikler, örgün öğretim yapan bir üniversiteden mezun olmak, 28 yaşını aşmamış olmak ve son 6 ay içerisinde Akbank’ın yapmış olduğu sözlü ya da yazılı mülakatlardan elenmemiş olmak şeklinde sıralanmaktadır. Daha detaylı bilgileri aşağıda görebilirsiniz.

GENEL NİTELİKLER

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 1988 yılında ya da sonrasında doğmuş olmak
 • Üniversitelerin örgün öğretim veren lisans bölümlerinden mezun olmak
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya en az 2 yıl tecilli olmak
 • Müşteri ve kalite odaklı
 • Dinç, güleryüzlü ve iletişim yeteneği kuvvetli
 • Üretken çalışma temposuna ayak uydurabilecek
 • Ekip çalışmasına yatkın
 • Akbank tarafından düzenlenen sınavlara son 6 ay içerisinde katılmamış olmak
 • Akbank tarafından yapılan sözlü mülakatta başarısız kabul edilmemiş olmak

Başvurularınız için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

http://www.kariyer.net/akbank-is-ilanlari-c11195-p1299/

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın