Hindistan’da kullanılan Mc Donalds uygulamasını kullanan kişilerin bilgilerinin sızdırıldığı ortaya çıktı. 

Amerika’nın bir numaralı fast food zincirlerinden birisi olan Mc Donalds dünyanın pek çok ülkesinde tüketiliyor. Her ülkede zincirleri bulunan büyük hazır yemek zincirinin siparişleri aldığı bir sistemi de bulunuyor. Bu sistemle birlikte müşteriler mağazaya gitmeye gerek kalmadan kolaylıkla evlerine gerekli siparişleri verebiliyorlar. Hindistan’da da sıklıkla kullanılan bir sistem olduğu tespit edilmişti. Hazır yemek zincirinin akıllı telefon uygulaması milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. 

Hindistan’da akıllı telefon uygulamasını kullanan 2.2 milyon kişinin bilgilerinin sızdırıldığı açıklandı. Yerel medyada çıkan haberler sonrasında durum ortaya çıktı. Kısa sürede tüketicilerden büyük tepki çekmesi ile dikkat çekerken bu süreç içerisinde şirketin paket servisinden sipariş veren yaklaşık 2.2 milyon kullanıcının özel bilgilerinin sızdırıldığı öğrenildi. Müşterilerin sızdırılan bilgiler arasında isim telefon numarası, posta adresler ve ev adresleri gibi önemli bilgilerin yer aldığı tespit edildi. Bu süreç içerisinde Hindistan yetkilileri konu hakkında bazı araştırmalarda bulundular. Bölgede bulunan Mc Donalds tarafından da konu hakkında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamalarda bazı kullanıcıların kişisel verilerinin sızdırıldığı kabul edilirken bu süreçte kredi kartı, kredi kartı numarası, banka bilgileri, şifreleri gibi daha hassas bilgilerin sızdırılmadığı açıklandı. 

İnternet sitesinden verilen siparişlerde güvenlik sistemlerine her zaman şirket olarak çok önem verildiği dile getirildi. Belirli aralıklarla güvenlik sistemlerinin kontrol altına alındığı ve güncellendiği belirtildi. Bir kullanıcının kişisel bilgilerinin sızdırılmasından dolayı duyduğu rahatsızlık sonrasında dava açtığı açıklandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.