Ekonomi ABD Hisseleri Sert Düştü

ABD Hisseleri Sert Düştü

Son Güncelleme:

ABD Hisseleri Gerilemeye Devam Ediyor

ABD hisse senedi piyasaları haftanın ikinci işlem gününde de değer kaybetti. Haftanın ikinci işlem gününde 10 yıllık Hazine tahvilleri faiz oranlarındaki beklentilerin değişmesi ile birlikte gerileyen ABD hisse senedi piyasaları Ocak ayından buyana en büyük düşüşünü yaşadı. ABD hisse senedi piyasalarının gerilemesinde borçlanma faizinin artacağı beklentisin oluşmasının ektisi ile gerileyen Finans sektörü hisse senetleri etkili olurken Hammadde ve Teknoloji sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi de etkili oldu.

ABD’nin büyük şirketlerinin hisselerini kapsadığı için ABD sermeye piyasalarının önemli gösterge endeksleri arasında yer alan Dow Jones Endeksi haftanın ikinci işlem gününe düşüşle başlarken gün içerisinde en yüksek 20.970,04 ve en düşük 20.653,26 puanı gördü. Dow Jones Endeksi haftanın ikinci işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 1,14 düşüşle 20.668,01 puanda tamamladı.

ABD hisse senedi piyasalarında işlem gören hisselerin büyük bir çoğunluğunu kapsayan S&P 500 Endeksi haftanın ikinci işlem gününde kademeli bir düşüş yaşadı. ABD’nin geniş kapsamlı gösterge endeksi S&P 500 haftanın ikinci işlem gününde en yüksek 2.381,93 puanı görürken en düşük 2.341,90 puanı gördü. S&P 500 Endeksi haftanın ikinci işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 1,24 düşüşle 2.344,02 puanda tamamladı.

New York Borsası’nda 2520 hisse senedi haftanın ikinci işlem gününde değer kaybederken 699 hisse senedi haftanın ikinci işlem gününde değer kazandı ve 42 hisse senedinin değeri sabit kaldı.

NASDAQ Borsası’nda ise 2177 hisse senedi Salı günü değer kaybederken 387 hisse senedi Salı günü değer kazandı ve 55 adet hissenin değerinde değişme olmadı.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,148BeğenenlerBeğen
7,202TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,492TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler