ABD Hisseleri Gerilemeye Devam Ediyor

ABD hisse senedi piyasaları haftanın ikinci işlem gününde de değer kaybetti. Haftanın ikinci işlem gününde 10 yıllık Hazine tahvilleri faiz oranlarındaki beklentilerin değişmesi ile birlikte gerileyen ABD hisse senedi piyasaları Ocak ayından buyana en büyük düşüşünü yaşadı. ABD hisse senedi piyasalarının gerilemesinde borçlanma faizinin artacağı beklentisin oluşmasının ektisi ile gerileyen Finans sektörü hisse senetleri etkili olurken Hammadde ve Teknoloji sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi de etkili oldu.

ABD’nin büyük şirketlerinin hisselerini kapsadığı için ABD sermeye piyasalarının önemli gösterge endeksleri arasında yer alan Dow Jones Endeksi haftanın ikinci işlem gününe düşüşle başlarken gün içerisinde en yüksek 20.970,04 ve en düşük 20.653,26 puanı gördü. Dow Jones Endeksi haftanın ikinci işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 1,14 düşüşle 20.668,01 puanda tamamladı.

ABD hisse senedi piyasalarında işlem gören hisselerin büyük bir çoğunluğunu kapsayan S&P 500 Endeksi haftanın ikinci işlem gününde kademeli bir düşüş yaşadı. ABD’nin geniş kapsamlı gösterge endeksi S&P 500 haftanın ikinci işlem gününde en yüksek 2.381,93 puanı görürken en düşük 2.341,90 puanı gördü. S&P 500 Endeksi haftanın ikinci işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 1,24 düşüşle 2.344,02 puanda tamamladı.

New York Borsası’nda 2520 hisse senedi haftanın ikinci işlem gününde değer kaybederken 699 hisse senedi haftanın ikinci işlem gününde değer kazandı ve 42 hisse senedinin değeri sabit kaldı.

NASDAQ Borsası’nda ise 2177 hisse senedi Salı günü değer kaybederken 387 hisse senedi Salı günü değer kazandı ve 55 adet hissenin değerinde değişme olmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen − 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.