Ekonomi Referandum Sektörleri Hareketlendirdi

Referandum Sektörleri Hareketlendirdi

Son Güncelleme:

16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek olan referandum 55 milyonu aşkın seçmenin kararı ile netleşecek ve milyonların bundan sonraki süreçteki gidişatını belirleyecek ama öncesinde yine milyonlarca kişiyi etkileyen bir faktör haline geldi. Yapılacak referandum için hem evet hem de hayır için çalışma yürüten tararlar sokakta, sosyal medyada topluma ulaşılabilecek her alanda çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Taraflar referandum çalışmalarını devam ettirirken reklamdan, matbaaya, promosyona, otobüs firmalarına, araştırma şirketlerine kadar pek çok sektörde hareketlilik yaşanmasına neden oluyorlar. Nisan ayında gerçekleştirilecek referandum çalışmalarının bu alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin 2017 cirolarında büyük etki göstermesi bekleniyor.

Sektörler Hareketlendi

Gerçekleştirilecek referandumun sektörler üzerindeki etkisi hakkında açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, özel günlerin, seçimlerin ve parti etkinliklerinin birçok farklı sektörde doğrudan ve dolaylı olarak hareketlenmeye sebep olduğunu, sucudan, köfteciye minibüsçüye kadar pek çok farklı alanda esnafın yoğunluk yaşadığını söyledi.

Promosyona 250 Milyon Lira

Sektörde hareketlilik yaşanmasının sevindirici olduğunu belirten Promosyon Ürünleri İmalatçıları ve Satıcıları (PROMOTÜRK) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Güler, yıllardır darboğazda olan promosyon ürünleri sektörünün hareketlenmesinin üretici ve satıcılar için umut kaynağı olduğunu referandum vesilesi ile sektöre 250 milyon liralık bir ek gelir beklediklerini söyledi.

Sosyal Medya Aktif

Son birkaç yıldır seçim süreçlerinde sosyal medyanın yoğun olarak kullanıldığını belirten yetkililer ise, yapılan çalışmaların sosyal medya sektöründe de büyük bir hareketliliğe sebep olduğunu, eskisi gibi mahallelere bayrak asmak yerine seçim propagandasının sosyal medya üzerinden yapıldığını belirtiyor.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,644TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,530TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler