Ekonomi Son Dakika: SGK İkramiye Ödemeye Başladı

Son Dakika: SGK İkramiye Ödemeye Başladı

Son Güncelleme:

Bir süredir gündemde olan ve kamuda memur olarak çalışan kişilerin yakından takip ettiği konu hakkında açıklama sonunda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklama ile netliğe kavuştu. Mevcut süreçte kamuda memur olarak çalışanların emeklilik ikramiyelerinin en fazla 30 yıl üzerinden hesaplandığının belirtildiği yazılı açıklamada SGK bundan sonraki süreç için değişikliğin yapıldığını ve bu uygulamanın değiştirildiğini açıkladı.

İkramiye Ödemeleri Yapıldı

SGK tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre düzenlemenin yürürlüğe girdiği 27 Ocak 2017 tarihinden daha önce ve 17 Mart 2017 tarihine kadar SGK’ya yapılan başvurular incelendi ve 30 yılın daha üzerinde hizmet veren kamu çalışanlarının ek ikramiye ödemeleri emeklilerin bankalardaki hesaplarına gönderildi. Emekli olan vatandaşlar ve hak sahipleri, emekli ikramiyesi ödemelerini 21 Mart 2017 tarihinden itibaren emekli maaşlarını aldıkları banka şubelerinden tahsil edebilecekler.

1 Yıla En Az 50 Lira

SGK tarafından yapılan açıklamaya göre konu hakkında dava açmış ve halen dava süreci devam eden 30 yıldan daha fazla hizmet vermiş olanların sigortalı hizmet süreçlerinin belirlenmesi gibi nedenler yüzünden işlemleri devam edenlere incelemeler sonucunda varılan kararlara göre ödemeler yapılmaya devam edecek. Bu yüzden ikramiye için başvuruda bulunmuş ve incelemesi devam edenlerin ayrıca bir talepte bulunmalarına gerek yok. Kamuda 30 yıldan fazla hizmet veren personeller için uygulanacak ücret tarifesi ise her tam yıl için 50 liradan az olmayacak, ödenecek toplam ikramiye tutarının ise 100 liranın altında olmayacak şekilde belirlendiği açıklandı. Konu hakkında detaylı bilgi almak isteyen emekli ve hak sahipleri ikramiye için esas alınan hizmet bilgilerini e – devlet üzerinden öğrenebilecekler.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,644TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,530TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler