Ekonomi THY Somali'ye 2 Milyon Dolarlık İnsani Yardımı Taşıyacağını Duyurdu

THY Somali’ye 2 Milyon Dolarlık İnsani Yardımı Taşıyacağını Duyurdu

Son Güncelleme:

THY Tüm Dünya Tarafından Ayakta Alkışlandı!

Türk Hava Yolları insani yardım çağrısına olumlu yanıt verdi. Somali’ye gönderilecek insanı yardım için uçak tahsis ettiğini açıklayan THY, 60 milyon tonluk insani yardım için harekete geçti.

Sosyal medyanın ünlü ismi tarafından başlatılan kampanya dahilinde Somali’ye insani yardım gönderilecek. Jerome Jarre geçen hafta Somali için bir kampanya başlattı. Kampanyaya iş dünyasının önde gelen isimleri büyük destek verdi. 60 milyon tonluk insani yardımın Somali’ye taşınması için Türk Hava Yolları’ndan yardım isteyen Jarre’ye milyonlarca insan destek oldu. Dünyanın farklı yerlerinden Somali için bir araya gelen insanlar #TurkishAirlinesHelpSomalia tagında buluştu.

Türk Hava Yolları’ndan böyle bir talepte bulunulmasının nedeni ise, şirketin Mogadişu’ya yaptığı seferler olarak ifade edildi.

Türk Hava Yolları, Somali İçin Uçak Tahsis Edecek

Türk Hava Yolları bu çağrıya sessiz kalmadı. Şirketten yapılan açıklamada, Somali’ye gönderilmesi planlanan insani yardımlar için uçak tahsis edileceği bilgisi paylaşıldı.

Bir Günde 75 Bin Kişi Bağış Yaptı

Jerome Jarre önderliğinde başlatılan insani yardım kampanyasına ilgi yoğun oldu. Yapılan yardım sadece bir günde 1,4 milyon dolar seviyesini aştı. Somali’ye insani yardım çağrısındaki hedefin iki milyon dolar olduğu kaydedildi. Alınan bilgilere göre Jerome Jarre’in çağrısıyla yardım yapan kişi sayısı 75 bin civarında oldu. İlerleyen günlerde bu rakamın daha da artacağı ifade edildi.

Bu kampanyaya Türkiye Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü de destek verdi. Sosyal medya aracılığıyla Somali’ye insani yardım bağış kampanyasına destek olan İbrahim Kalın, Türkiye’den de kampanyaya katılımın artmasını sağladı. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,400BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,524TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler