Pegasus CEO’su Açıkladı! Sırada İsrail Var

0

Pegasus Havayolları CEO’su “Sırada İsrail var” dedi. Mehmet Nane, yasağın 90 gün sonra biteceğini de belirtti.

Okan Üniversitesi Türkiye’de bir ilke imza attı. Üniversitenin Girişimcilik dersi konuğu ise Pegasus Havayolları CEO’su oldu. Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında yer alan Okan Üniversitesi yeni bir ders ile öğrencilerini daha donanımlı hale getirmeyi hedefliyor. Girişimcilik dersi başlığı altında öğrencilerini iş hayatına hazırlayan Okan Üniversitesi, bu gün Pegasus Havayolları CEO’sunu ağırladı.

Pegasus Havayolları CEO’su Mehmet Nane girişimcilik dersinde birkaç gün önce gündeme gelen yasakları konu aldı. Önce Amerika ardından İngiltere Türkiye’ninde içinde olduğu yedi ülkeden yapılan direk uçuşlarda yolcuların, kabine bazı elektronik eşyaları getirmesini yasakladığını açıklamıştı. İşte bu konu hakkında açıklamalar yapan şirket CEO’su Mehmet Nane, sırada İsrail’in olduğunu belirtti. Direk uçuşlardaki yasağın kişisel özgürlüklere getirilen ciddi bir uygulama olduğunun altını çizen Nane, “Ülke politikası bahane” dedi.

İngiltere’den Türkiye’ye yolculuğun dört saat sürdüğüne dikkat çeken Mehmet Nane, “Bu yasak yolcuların müzik dinleme özgürlüğünü ya da yolculuk boyunca çalışmasına engel oluyor. İngiltere ve ABD bu kararı bir ihbar doğrultusunda aldı. Tedbir için alınan bu uygulamanın en kısa süre içerisinde bitmesi gerektiğini düşünüyor ve doksan günlük uygulama ardından sona erdirileceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

İngiltere hükümeti tarafından alınan bazı elektronik eşyaların kabine getirilememesi kararında Türkiye yanı sıra Lübnan, Ürdün, Mısır, Tunus ve Suudi Arabistan’dan Birleşik Krallıkta yer almıştı. Söz konusu ülkelerden ABD ve İngiltere’ye uçacak yolcular söz konusu elektronik cihazlarını bavullarına ve çantalarına koyarak uçağa giriş yapabilecek. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın