Ana SayfaEkonomiBorsanın Negatif Seyrinde İkinci Gün

Borsanın Negatif Seyrinde İkinci Gün

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Türkiye Hisse Senedi Piyasaları Değer Kaybetti

  Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın ikinci işlem gününde de olduğu gibi haftanın üçüncü işlem gününde değer kaybetmeye devam etti. Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın üçüncü işlem gününde küresel piyasalarda hisse senedi piyasalarının değer kaybetmesi ve küresel bazda risk iştahının azalmasının etkisi il değer kaybetti. Borsasının değer kaybetmesinde Leasing ve Faktöring, Bilgi Teknolojileri ve Nakliye sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi etli oldu.

  Borsa İstanbul’da BİST 100 Endeksi haftanın üçüncü işlem gününe düşüş ağırlıklı başladı ve gün içerisinde en yüksek 90.182,16 puanı görürken en düşük 89.277,36 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın üçüncü işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,88 azalışla 89.809,09 puanda tamamladı. Ayrıca Çarşamba günü BİST 100 Endeksinin toplam işlem hacmi 4,1 Milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

  İstanbul Borsası’nda Çarşamba günü Bankacılık Endeksi yüzde 0,92 ve Holding Endeksi yüzde 0,56 değer kaybetti. Haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 2,12 değer kazanan İnşaat Endeksi günün en çok değer kazanan sektör endeksi olurken yüzde 3,77 değer kaybeden Nakliye Endeksi günün en çok değer kaybeden sektör endeksi oldu.

  Borsa İstanbul’da 246 hisse senedi haftanın üçüncü işlem gününü değer kaybı ile tamamlarken 109 hisse senedi Çarşamba günü yükseldi ve 50 adet hissenin değeri sabit kaldı.

  Borsa İstanbul’da BİST 100 altında işlem gören Karsan Oto. San. Ve Tic. A.Ş. haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 5,17 artış yaşayarak günün en çok değer kazanan şirket hissesi olurken Çarşamba günü yüzde 19,95 değer kaybeden Alcatel Lucent Teletas Telekomünikasyon AS Class Gmyo A günün en çok değer kaybeden şirket hissesi oldu.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...