Borsanın Negatif Seyrinde İkinci Gün

0

Türkiye Hisse Senedi Piyasaları Değer Kaybetti

Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın ikinci işlem gününde de olduğu gibi haftanın üçüncü işlem gününde değer kaybetmeye devam etti. Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın üçüncü işlem gününde küresel piyasalarda hisse senedi piyasalarının değer kaybetmesi ve küresel bazda risk iştahının azalmasının etkisi il değer kaybetti. Borsasının değer kaybetmesinde Leasing ve Faktöring, Bilgi Teknolojileri ve Nakliye sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi etli oldu.

Borsa İstanbul’da BİST 100 Endeksi haftanın üçüncü işlem gününe düşüş ağırlıklı başladı ve gün içerisinde en yüksek 90.182,16 puanı görürken en düşük 89.277,36 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın üçüncü işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,88 azalışla 89.809,09 puanda tamamladı. Ayrıca Çarşamba günü BİST 100 Endeksinin toplam işlem hacmi 4,1 Milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Çarşamba günü Bankacılık Endeksi yüzde 0,92 ve Holding Endeksi yüzde 0,56 değer kaybetti. Haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 2,12 değer kazanan İnşaat Endeksi günün en çok değer kazanan sektör endeksi olurken yüzde 3,77 değer kaybeden Nakliye Endeksi günün en çok değer kaybeden sektör endeksi oldu.

İlginizi Çekebilir:  Yapı Kredi Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor

Borsa İstanbul’da 246 hisse senedi haftanın üçüncü işlem gününü değer kaybı ile tamamlarken 109 hisse senedi Çarşamba günü yükseldi ve 50 adet hissenin değeri sabit kaldı.

Borsa İstanbul’da BİST 100 altında işlem gören Karsan Oto. San. Ve Tic. A.Ş. haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 5,17 artış yaşayarak günün en çok değer kazanan şirket hissesi olurken Çarşamba günü yüzde 19,95 değer kaybeden Alcatel Lucent Teletas Telekomünikasyon AS Class Gmyo A günün en çok değer kaybeden şirket hissesi oldu.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın