Gündem Sahte Plakaya Cezalar Yolda!

Sahte Plakaya Cezalar Yolda!

Son Güncelleme:

Yapılan denetimler sonrasında sahte plaka kullanımına büyük cezaların geleceği açıklanırken bu süreç içerisinde Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu tarafından konu hakkındaki çalışmaların devam ettiği ifade edildi. 

Trafikte sahte plaka döneminin başlaması ve sahte plakalı araçların sayısının artması güvenliği de tehlike altına attığı için konu hakkında yeni çözüm yolları aranmaya başlamıştı. Bu süreç içerisinde Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın tarafından açıklama yapıldı. Sahte plakalar ile mücadelenin sonuna kadar devam ettiğini açıklarken bu konuda bir mahkeme kararının da çıkarıldığını dile getirdi. 

Mahkeme kararı ile birlikte sahte plaka satışı yapan pek çok internet sitesinin tespit edilmesinin ardından bu internet sitelerine olan erişimlerin kapatıldığını belirtildi. Ancak buna rağmen çeşitli yollarla sahte plaka satışının gerçekleştirilmesi halinde çeşitli cezaların yolda olduğu belirlendi. Mahkemeler tarafından sahtecilik konusunda ısrarlı olan kişilere çok ağır ve büyük cezaların verileceğini açıkladı. Yazılı olarak yapmış olduğu açıklamalarında internet siteleri üzerinden araştırmaya hala devam edildiğine vurgu yaptı. Herhangi bir sahtecilik olayının tespit edilmesi halinde zaman kaybedilmeden mahkemelere başvuracaklarını belirttiler. 

Yapılan düzenlemeler sonrasında sahte plaka ile mücadele noktasında satış gerçekleştiren tüm internet sitelerine erişim yasağı getirildi. Başvurularla birlikte yapılan satışların resmi belgede sahtecilik suçunu oluşturduğu ve bu durumun ciddi bir durum olduğu tespit edildiği için araştırmalara sürekli olarak devam edildiğini belirtti. Trafikte sahte plaka kullanmak kadar bunun satışının yapılmasının da ciddi bir suç olduğunu açıklayan dernek bu konuda ısrarcı olanların mahkeme tarafından en ağır şekilde cezalandırılacağını açıkladı. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,410BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,631TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,527TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler