Gündem Havayollarında Elektronik Yasağına Kıskançlık Tepkisi

Havayollarında Elektronik Yasağına Kıskançlık Tepkisi

Son Güncelleme:

Güvenlik adı altında bazı havayollarına elektronik yasağının getirilmesi çeşitli tepkileri de beraberinde getirirken bu süreç içerisinde kıskançlık iddiaları da gündeme gelmeye başladı. 

Geçtiğimiz günlerde ilginç bir karar sonrasında ABD ve İngiltere bazı havayolu şirketlerine yasak getirdi. Özellikle yasağın müslüman olan ülkeleri kapsaması çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. Bu yasağa göre uçak kabinlerinin içerisinde elektronik araçların sokulması kesinlikle yasaklandı. Yasağın nedeni olarak almış oldukları bir istihbarat sonrasında elektronik araçlarla terör örgütlerinin bir takım bombalı eylem yapacakları yönünde ifade edilmişti. 

Yasağın güvenlik gerekçesi ile yapıldığı açıklanmasına rağmen konu hakkında bazı tepkiler gündeme geldi. Özellikle Türk Hava Yolu şirketinin her geçen gün gelişmesi, müşteri portföyünü geliştirmesi, yolcu sayısını artırması gündeme getirilirken İstanbul’da yapılan üçüncü havalimanı projesinin ülkeye getirecek katkıları konuşuldu. Bu durumda iki ülkenin gelişime karşı kıskançlık içerisinde olduğu ve bu durumu engellemek adına güvenlik adı altında bazı sözde önlemlerin alındığı konuşuluyor. Açıkçası bu durumun tamamen ticari kaygılar sebebi ile gerçekleştirildiği konuşuluyor. ABD Başkanı Donald Trump’un bu konuda yapmış olduğu özel bir strateji olarak değerlendirildi. Konu hakkında tartışmalar gündeme gelmeye başladı. 

Güvenlik nedeni ile alındığı kararlaştırılan bu adımın İstanbul’dan yapılacak olan transit uçuşların cazibesini bir adım geriye düşüreceği konuşuluyor. Bu adımın geçici bir adımdan daha çok kalıcı bir adım haline getirilmesi halinde İstanbul’un havayolları projesi ile gelişim sağlama planlarının sekteye uğrayabileceği konuşuldu. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda bu kararın ardından kıskançlığın olması halinde gerekli karşılıkların verileceği konuşuldu. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,401BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,636TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,528TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler