Gündem Türk Hava Yolları Rusya Uçuşunu Durduruyor!

Türk Hava Yolları Rusya Uçuşunu Durduruyor!

Son Güncelleme:

Türk Hava Yolları tarafından yapılan son açıklamalara göre Rusya’nın bir kentinden İstanbul’a yapılan uçuşların durdurulacağı açıklandı. 

Rusya ile Türkiye arasında son dönemlerde ihracat ve yasaklı ürün krizi çıkmışken iki ülke arasındaki gerginliğin tekrar tırmanacağı konuşulmaya başlamıştı. Bunun ardından daha önce yaşanan uçak krizi ile ipler kopma noktasına gelmiş Rusya Türkiye için ekonomik yaptırımlar uygulama kararı almıştı. Bu süreç içerisinde karşılıklı olarak yapılan yaptırımların iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin tekrar pekiştirilmesi sonrasında sona ereceği düşünülmüş ancak düşünüldüğü gibi olmamıştı. Rusya son yapmış olduğu açıklamalarda Türkiye ihracatına yönelik koymuş olduğu yasaklarını kaldırmayacağını açıklamıştı. 

Türk Hava Yolları tarafından bugün yapılan bir açıklama iki ülke arasında yeni bir gerginliğin mi meydana geleceği yönündeki iddiaları ortaya çıkardı. İki ülke arasında önemli bir taşımacılık görevi üstlenen havayolu şirketi Rusya’nın Novosibirsk kentinden İstanbul’a yapılan uçuşları artık durduracağını açıkladı. Bu kararın siyasi nedenlerden mi alınmış olduğu tartışılmaya başlandı. Doğrudan yapılacak olan uçuşların  bu saatten sonra artık yapılmayacağı belirtildi. Türk Hava Yolu şirketi bu süreç içerisinde taleplerin ve beklentilerin fazla olmasından dolayı diğer havayolu şirketlerini bölgeye davet ederek çalışmaların devam edebileceği yönünde sinyaller verdi. 

Uçuşların neden durdurulmuş olabileceği konusunda herhangi bir bilgi vermemesi ise dikkatlerden kaçmadı. Türk Havayolu şirketi en son 2012 yılının Mart ayında Rusya’nın Novosibirsk uçuşlarına başlamıştı. İki ülke arasındaki ziyaretçi sayısının yapılan görüşmeler sonrasında geçen yıllara göre artırılmasına rağmen alınan bu kararın nedeni merak konusu haline geldi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,159BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
7,198TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,494TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler