Borsa Düşüşünde 3’üncü Gün

Türkiye Hisse Senedi Piyasaları Değer Kaybetti

Bu hafta Salı günü düşüş evresine giren Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın dördüncü işlem gününde de geriledi. Perşembe gününe alış ağırlıklı başlayan Türkiye hisse senedi piyasaları gün içeresinde gelen yoğun satışların etkisi ile haftanın dördüncü işlem gününü kayıpla tamamladı. Borsasının Perşembe günü değer kaybetmesinde Leasing ve Faktöring, Basit Metaller ve Spor sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi etkili oldu.

Borsa İstanbul’da haftanın dördüncü işlem gününe yükselişle başlayan BİST 100 Endeksi gün içeresinde en yüksek 90.193,63 puanı görürken en düşük 89.601,33 puanı gördü. BİST 100 Endeksi Perşembe gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,05 düşüşle 89.764,11 puanda tamamladı. Ayrıca Perşembe günü BİST 100 Endeksinin toplam işlem hacmi 3,4 Milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Perşembe günü Bankacılık Endeksi yüzde 0,58 düşüş yaşarken Holding Endeksi yüzde 0,67 değer kazandı. Haftanın dördüncü işlem gününde yüzde 2,51 değer kazanan Turizm Endeksi günün en çok değer kazanan sektör endeksi olurken yüzde 2,66 düşüş yaşayan Madencilik Endeksi günün en çok gerileyen sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da 191 hisse senedi haftanın dördüncü işlem gününde değer kazanırken 145 hisse senedi değer kaybetti ve 69 hisse senedinin değeri sabit kaldı.

İstanbul Borsası’nda BİST 100 altında işlem gören Göltaş Çimento Perşembe günü yüzde 10,43 değer kazanarak günün en çok yükselen şirket hissesi olurken yüzde 4,08 değer kaybeden Park Elek. Madencilik Tekstil günün en çok değer kaybeden şirket hissesi oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.