Ana SayfaEkonomiBorsa Düşüşünde 3’üncü Gün

Borsa Düşüşünde 3’üncü Gün

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye Hisse Senedi Piyasaları Değer Kaybetti

Bu hafta Salı günü düşüş evresine giren Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın dördüncü işlem gününde de geriledi. Perşembe gününe alış ağırlıklı başlayan Türkiye hisse senedi piyasaları gün içeresinde gelen yoğun satışların etkisi ile haftanın dördüncü işlem gününü kayıpla tamamladı. Borsasının Perşembe günü değer kaybetmesinde Leasing ve Faktöring, Basit Metaller ve Spor sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi etkili oldu.

Borsa İstanbul’da haftanın dördüncü işlem gününe yükselişle başlayan BİST 100 Endeksi gün içeresinde en yüksek 90.193,63 puanı görürken en düşük 89.601,33 puanı gördü. BİST 100 Endeksi Perşembe gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,05 düşüşle 89.764,11 puanda tamamladı. Ayrıca Perşembe günü BİST 100 Endeksinin toplam işlem hacmi 3,4 Milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Perşembe günü Bankacılık Endeksi yüzde 0,58 düşüş yaşarken Holding Endeksi yüzde 0,67 değer kazandı. Haftanın dördüncü işlem gününde yüzde 2,51 değer kazanan Turizm Endeksi günün en çok değer kazanan sektör endeksi olurken yüzde 2,66 düşüş yaşayan Madencilik Endeksi günün en çok gerileyen sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da 191 hisse senedi haftanın dördüncü işlem gününde değer kazanırken 145 hisse senedi değer kaybetti ve 69 hisse senedinin değeri sabit kaldı.

İstanbul Borsası’nda BİST 100 altında işlem gören Göltaş Çimento Perşembe günü yüzde 10,43 değer kazanarak günün en çok yükselen şirket hissesi olurken yüzde 4,08 değer kaybeden Park Elek. Madencilik Tekstil günün en çok değer kaybeden şirket hissesi oldu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.