Ana SayfaGündemGünlük Kiralık Evlere Rekor Ceza!

Günlük Kiralık Evlere Rekor Ceza!
G

-

Günlük kiralık evlere yönelik yapılan denetimler sonrasında 2 milyon liranın üzerinde para cezası kesildiği açıklandı.

İstanbul’un genelinde günlük kiralık evlerin sayısının her geçen gün artması çeşitli olumsuz durumları da beraberinde getirdi. Bu süreç içerisinde günlük kiralık evlerin denetlenmemiş olması buralarda çeşitli suçların ortaya çıkmasına neden oldu. Özellikle terör olaylarından kaçan ya da terör olayı planlayan teröristlerin denetimler yapılmadığı için günlük kiralık evlerde kaldıkları tespit edildi. Bunun ardından bazı evlerde fuhuş olaylarının arttığı ve fuhuş çetelerinin günlük kiralık evleri mesken tuttukları belirlendi. OHAL çerçevesinde alınan güvenlik tedbirleri çerçevesinde günlük kiralık evler mercek altına alındı. 

Yapılan incelemelerde kayıt dışı hizmet veren binlerce evin olduğu tespit edildi. İstanbul emniyeti tarafından bu evlere çeşitli baskınların düzenlendiği açıklandı. Toplam 39 ilçede yapılan uygulamalar ve baskınlar sonrasında pek çok yasa dışı evin yine yasa dışı yollardan kayıt tutulmadan, güvenlik önlemleri alınmadan kiralandığı tespit edildi. İnternet üzerinden araştırma yapan polis ekipleri bu süreçte bin 210 adet ev tespit etti. Bu evlere tek tek eş zamanlı olarak yapılan baskınların ardından 550 adet evin kullanılmamak üzere mühürlendiği açıklandı. Kalan evlerin büyük bir kısmına yaptırımlar uygulanırken yine birçok ev hakkında incelemeler devam ediyor. 

Bazı evlerin ise konaklama yapılacak türden ev olduğu yönünde gerekli kayıtların yapılmasından dolayı bu evler hakkında herhangi bir işlem yapılmadı. Yaptırım uygulanan evlere yönelik para cezalarının uygulandığı açıklandı. Kurallara uygun olmadığı tespit edilen evlere toplam 2 milyon 22 bin 501 lira para cezası kesildi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol