Gündem Günlük Kiralık Evlere Rekor Ceza!

Günlük Kiralık Evlere Rekor Ceza!

Son Güncelleme:

Günlük kiralık evlere yönelik yapılan denetimler sonrasında 2 milyon liranın üzerinde para cezası kesildiği açıklandı.

İstanbul’un genelinde günlük kiralık evlerin sayısının her geçen gün artması çeşitli olumsuz durumları da beraberinde getirdi. Bu süreç içerisinde günlük kiralık evlerin denetlenmemiş olması buralarda çeşitli suçların ortaya çıkmasına neden oldu. Özellikle terör olaylarından kaçan ya da terör olayı planlayan teröristlerin denetimler yapılmadığı için günlük kiralık evlerde kaldıkları tespit edildi. Bunun ardından bazı evlerde fuhuş olaylarının arttığı ve fuhuş çetelerinin günlük kiralık evleri mesken tuttukları belirlendi. OHAL çerçevesinde alınan güvenlik tedbirleri çerçevesinde günlük kiralık evler mercek altına alındı. 

Yapılan incelemelerde kayıt dışı hizmet veren binlerce evin olduğu tespit edildi. İstanbul emniyeti tarafından bu evlere çeşitli baskınların düzenlendiği açıklandı. Toplam 39 ilçede yapılan uygulamalar ve baskınlar sonrasında pek çok yasa dışı evin yine yasa dışı yollardan kayıt tutulmadan, güvenlik önlemleri alınmadan kiralandığı tespit edildi. İnternet üzerinden araştırma yapan polis ekipleri bu süreçte bin 210 adet ev tespit etti. Bu evlere tek tek eş zamanlı olarak yapılan baskınların ardından 550 adet evin kullanılmamak üzere mühürlendiği açıklandı. Kalan evlerin büyük bir kısmına yaptırımlar uygulanırken yine birçok ev hakkında incelemeler devam ediyor. 

Bazı evlerin ise konaklama yapılacak türden ev olduğu yönünde gerekli kayıtların yapılmasından dolayı bu evler hakkında herhangi bir işlem yapılmadı. Yaptırım uygulanan evlere yönelik para cezalarının uygulandığı açıklandı. Kurallara uygun olmadığı tespit edilen evlere toplam 2 milyon 22 bin 501 lira para cezası kesildi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,147BeğenenlerBeğen
7,214TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler