Gündem Yabancılar Tatil Harcamalarını Karttan Yaptılar

Yabancılar Tatil Harcamalarını Karttan Yaptılar

Son Güncelleme:

Turizm sezonunun açılmasına çok az bir zaman kalmışken yapılan değerlendirmeler sonrasında yabancıların tatil harcamaları için kartlara yüklendikleri tespit edildi. 

Şubat ayı değerlendirmesi yapıldığı zaman banka ve kredi kartı üzerinden yapılan harcamaların arttığı tespit edildi. Sadece şubat ayı içerisinde kartlarla yapılan ödeme miktarının 46.8 milyar lira olduğu belirlendi. Genellikle yapılan harcamaların büyük bir kısmının kredi kartları ile yapıldığı tespit edildi. Turizm sezonunun açılmasına az bir zaman kalmışken erken rezervasyon imkanlarından yararlanmak ve yazın maddi anlamda sıkışmamak isteyen pek çok kişinin seyahat acentelerinden tatil satın aldıkları belirlendi. Satın alınan tatillerin ödemelerinin büyük bir kısmının da kredi kartı üzerinden yapılması dikkat çekti. 

Bankalararası Kart Merkezi tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından geçen yıla kıyasla bir inceleme başlatıldı. Bu inceleme sonrasında geçen yılın aynı dönemine göre bu yılın Şubat ayında kredi kartı kullanım oranının yüzde 30, banka kartı kullanım oranının ise yüzde 6 oranında arttığı açıklandı. Sadece ticari amaçla hizmet veren kredi kartlarının ise şubat ayında yapılan harcama miktarı 8.9 milyar lira olarak belirlendi. Her geçen gün kredi kartı ve banka kartının alışveriş sırasındaki kullanımı artıyor. 

Bu süreçte yapılan incelemelerde banka verileri yabancı kredi kartları ile ülkemizde yapılan harcamalarında arttığını belirledi. Verilere göre yabancı kredi kartları ile 1.1 milyar lira civarında ödeme yapıldığı belirtildi. Özellikle erken rezervasyon imkanlarından yararlanmak için bankaların kredi kartları ile tatil alışverişlerini karşıladıkları öğrenildi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,400BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,524TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler