Ana SayfaGündemYabancılar Tatil Harcamalarını Karttan Yaptılar

Yabancılar Tatil Harcamalarını Karttan Yaptılar
Y

-

Turizm sezonunun açılmasına çok az bir zaman kalmışken yapılan değerlendirmeler sonrasında yabancıların tatil harcamaları için kartlara yüklendikleri tespit edildi. 

Şubat ayı değerlendirmesi yapıldığı zaman banka ve kredi kartı üzerinden yapılan harcamaların arttığı tespit edildi. Sadece şubat ayı içerisinde kartlarla yapılan ödeme miktarının 46.8 milyar lira olduğu belirlendi. Genellikle yapılan harcamaların büyük bir kısmının kredi kartları ile yapıldığı tespit edildi. Turizm sezonunun açılmasına az bir zaman kalmışken erken rezervasyon imkanlarından yararlanmak ve yazın maddi anlamda sıkışmamak isteyen pek çok kişinin seyahat acentelerinden tatil satın aldıkları belirlendi. Satın alınan tatillerin ödemelerinin büyük bir kısmının da kredi kartı üzerinden yapılması dikkat çekti. 

Bankalararası Kart Merkezi tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından geçen yıla kıyasla bir inceleme başlatıldı. Bu inceleme sonrasında geçen yılın aynı dönemine göre bu yılın Şubat ayında kredi kartı kullanım oranının yüzde 30, banka kartı kullanım oranının ise yüzde 6 oranında arttığı açıklandı. Sadece ticari amaçla hizmet veren kredi kartlarının ise şubat ayında yapılan harcama miktarı 8.9 milyar lira olarak belirlendi. Her geçen gün kredi kartı ve banka kartının alışveriş sırasındaki kullanımı artıyor. 

Bu süreçte yapılan incelemelerde banka verileri yabancı kredi kartları ile ülkemizde yapılan harcamalarında arttığını belirledi. Verilere göre yabancı kredi kartları ile 1.1 milyar lira civarında ödeme yapıldığı belirtildi. Özellikle erken rezervasyon imkanlarından yararlanmak için bankaların kredi kartları ile tatil alışverişlerini karşıladıkları öğrenildi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol