Ana SayfaEkonomiTHY’da "eXPhone" Sistemiyle Kesintisiz İletişim İmkanı!

THY’da “eXPhone” Sistemiyle Kesintisiz İletişim İmkanı!
T

-

Türk Hava Yolları eXPhone sistemine geçişe hazırlanıyor.

Türk Hava Yolları yolcularına kesintisiz iletişim sunmak için harekete geçti. eXPhone sistemiyle bu konforu yolcularına yaşatacak olan THY, sisteme Nisan ayının başında geçileceğini duyurdu. Akıllı telefonlarla sisteme giriş yapılabileceğinin açıklamasını THY Basın Müşavirliği yaptı.

eXPhone sistemi hakkında detaylı bilgilere ulaşmak isteyen THY müşterilerinin Skylife aracılığı ile bilgi edinebileceği kaydedildi. Ücretli olarak kesintisiz iletişim avantajı sunan eXPhone sistemi kullanım ücretlerinin tüketicinin operatörü tarafından faturalara dahil edileceği de yapılan açıklama arasında yer aldı.

İşlem Yapmadan Devreye Girecek

Şirket müşavirliği tarafından yapılana açıklamada sistemin Boeing 777 ve Airbus 330 tipi yolcu uçaklarında hayata geçeceği bildirildi. Cep telefonuyla kesintisiz iletişimin güvenli internet erişimi noktasında olacağı kaydedildi. Nisandan itibaren kullanıma açılacak sistem, yolculara e-posta, whatssap ve güncelleme yapma gibi imkanlar verecek. Müşavirliğin açıklamasında “Yolcuların cep telefonlarındaki ‘Data Roaming’ modunun açık olması halinde sistemin işlem yapmadan kullanılmaya başlanacağının da altı çizildi. Yolculuk bitene kadar sistemin devrede olacağı da açıklamada yer aldı.

Yapılan açıklamaya göre eXPhone sisteminin entegrasyonunu Panasonic ve AeroMobile yaptı. Test aşamasından da geçen kesintisiz iletişim uygulamasını, test edenlerse Türk Hava Yolları kabin görevlileri oldu. Kabin görevlilerinin bizzat denediği sistemde herhangi bir sorun ile karşılaşılmadı.

Açıklamada ücretlendirme konusunda da bilgiler paylaşıldı. Yolcunun operatörünün uluslararası dolaşım tarifesi ile aynı olacağı kaydedilirken, ücretlerin bir sonraki aya yansıyacağı da ifade edildi. Türk Hava Yolları kesintisiz iletişim sistemini devreye alarak, yolcularına tam bir konfor sunmayı hedefliyor. Şirket müşterileri ise bu haberi olumlu karşıladı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol