Ekonomi Ruslar'dan Önce İranlılar Geldi

Ruslar’dan Önce İranlılar Geldi

Son Güncelleme:

Geçtiğimiz yıl turizmde yaşanan durgunluğunun önüne geçmek için neredeyse sezon bitiminden itibaren 2017 sezonu için çalışmalara başlayan Antalyalı turizmciler çalışmalarının karşılığını almaya başladı. Farklı ülkelerden turistler için paket programlar ayarlayan, erken rezervasyon imkânı sunan ve turistlerin ilgisini çekmek için pek çok yenilik sunan Antalyalı turizmcilerin bu gayretleri sonucunda Rus turistlerden önce İranlı turistler Antalya’ya hücum etti. Nevruz Bayramı dolayısı ile Türkiye’yi tercih eden İranlı turistler Türk Turizmcilerin yeni gözdesi olmayı başardı. İsfahan, Tebriz, Şiraz, Meşhed gibi farklı İran kentlerinden gelerek Türkiye’yi tercih eden İranlı turistler, arkadaş grupları ve aileleri ile hem turizmcilerin hem de turizm bölgesinde esnaf olan, alışveriş merkezinde yer alan esnafın hareketli günler yaşamasına neden oluyor.

Turistlere Uygun Hizmet

İranlı turistleri kaçırmak istemeyen ve bu fırsatı değerlendirmek isteyen esnaf turistlerin ilgisini çekmek ve daha kolay iletişim kurabilmek için Farsça tanıtım afişleri düzenliyor, İranlı turistlere özel festivaller ve programlar düzenliyor.

Türkiye Güvenli

Tatil için Türkiye’yi tercih ettiklerini ve çok memnun olduklarını belirten İranlı turistler, uzun süredir Nevruz Bayramı için Türkiye’yi tercih ettiklerini, bu sayede hem tatil yaptıklarını hem de Türkiye’yi tanıma imkânı bulduklarını, yapılan organizasyonlar ile çok güzel vakit geçirdiklerini söylediler.

Nevruz Sezonu Açtı

İran pazarından sadece Nevruz Bayramı döneminde 2015 yılında 30 bin adet, 2016 yılında ise 28 bin adet turist geldiğini belirten yetkililer, Nevruz Bayramı’nın sezon açılışını gerçekleştirdiğini, günlük ortalama 20 İran uçağının Antalya’ya iniş yaptığını ve bununda 7 bin yolcuya tekabül ettiğini esnafında bu hareketlilikten dolayı çok memnun olduğunu belirtiyor.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,633TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler