Kamu Bankalarından Taşeron Sürprizi!

0

Kamuda taşeron işçiliğe son verilmesi çalışmalarına yönelik ilk adım Kamu bankalarından geldi.Ziraat Bankası 2 bin 707 güvenlik görevlisini kadroya alma konusunda çalışmalara başlanıldığını açıkladı. Halkbank’ta da bu konuda yapılan hazırlıkların devam ettiği belirtiliyor

Bankalar’ın düşük kar payları ve maliyetlerin artmasından dolayı personel azaltımına giderken, taşeron güvenlik görevlerini kadroya almak adına ilk girişim Ziraat Bankası’ndan geldi.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN %70’İ KADROYA GEÇİRİLECEK

Ziraat Bankası Yönetim Kurulu’nun almış olduğu bu karar neticesinde, halen bünyesinde çalışan taşeron güvenlik görevlilerinin %70’i kadroya alınmış olacak.

1 Ocak 20016 tarihi itibariyle geçerli olan karar ile geriye kalan taşeron personelinde kademeli olarak bankanın kadrosuna geçirilmesi planlanmakta.

Kamu bankaları gerek bünyelerinde, gerekse iştiraklerinde güvenlik personelinin haricinde çok sayıda taşeron temizlik işçisi ve servis hizmetlisi de barındırmakta. 

KADROLAR MEMNUNİYETLE KARŞILANDI

Hükumetin seçim vaatleri içerisinde yer alan taşeron işçilerin kadroya dahil edilmesi çalışmalarının, henüz yasalaşmadan Ziraat Bankası tarafından hayata geçirilmesi İşçi Sendikalar tarafından memnuniyetle karşılandı. Özellikle ilk adımın Kamu bankaları tarafından atılmasının kendilerini memnun ettiğini belirten Öz Finans-İş Sendikası Genel Başkanı AHMET EROĞLU, ilk etapta Ziraat Bankası’nda görev yapan taşeron güvenlik görevlilerinden 5 çalışma yılını dolduranlarının banka kadrosuna alınacağını, gerekli şartları da taşeron çalışanların bir soruşturmama geçirmemesi ve bankanın belirlediği etik kurallara uyması olarak açıkladı.

Halk Bankası’da bünyesinde bulunan taşeron güvenlik görevlilerini kadrosuna alma adına çalışmalarının sürdürmekte. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın