ABD ve İngiltere tarafından bazı havayolu şirketlerine sunulan yasak listesinin ardından müşteri kaybetmek istemeyen Türk Hava Yolları yeni bir çalışmayı başlatmaya hazırlanıyorlar. 

ABD ve İngiltere geçtiğimiz günlerde şok bir karar alarak 10 farklı havalimanını ve havayolu şirketini ilgilendiren bir yasak listesi getirmişti. Bu yasaklara göre artık bu havalimanlarından kalkan uçaklara telefon dışında bilgisayar, tablet, kamera gibi herhangi bir teknolojik aletin alınmayacağı açıklandı. Bu yasağın güvenlik nedeniyle alındığı söylendi. Sadece müslüman ülkelerde geçerli olması dikkat çekerken bu konuda bazı yaptırımların uygulanıyor olması çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. 

Yasaklı olan havalimanları arasında İstanbul için çok önemli olan ve neredeyse her ülkeye uçuşların yapıldığı Atatürk Havalimanı da bulunuyor. Türk Hava Yolları şirketinin uçuş yaptığı bölgede yasaklar sonrasında yeni çıkış yollaarı aranıyor. Bu süreç içerisinde yolcu kaybetmek istemeyen şirket yeni çalışmalar peşine düştü. Bu süreç içerisinde uluslararası bir elektronik şirket tarafından kurulup geliştirilmiş olan Skylife üzerinden internete ulaşım sağlanması için çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar sonrasında internet hizmet bedeli sonrasında yolcunun tarifesi üzerinden operatörleri tarafından faturalara da yansıtılacak. 

Şirket tarafından yapılan açıklamalar sonrasında artık uçaklarda canlı konuşma hariç tüm internet hizmetlerinin kesintisiz bir şekilde operatörler üzerinden sunulması planlanıyor. Uygulama uçağa binen yolculara kalkıştan bir süre sonra anons edilebilecek. Bu süre içerisinde yeniden inişe geçilene kadar kesintisiz bir şekilde hizmet vermesi planlanıyor. Uygulama yolcuların hizmet aldıkları operatörler üzerinden hesaplanacak. Bu süre içerisinde faturanın sonradan yolculara operatörler tarafından yansıtılması planlanıyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.