Ekonomi Turistler Gündüz Alışveriş Gece Eğlence Mekanlarında

Turistler Gündüz Alışveriş Gece Eğlence Mekanlarında

Son Güncelleme:

Ülkelerindeki 13 günlük Nevruz Bayramı tatilini değerlendirmek için Türkiye’ye gelen İranlı turistler Van’da gündüzleri alışveriş merkezlerini hareketlendirirken geceleri ise eğlence mekanlarında hareketlilik yaşanmasına neden oluyorlar. Gelen turistler ile otelden, alışveriş merkezine, eğlence mekanlarına, restoranlarına kadar pek çok sektörde hareketlilik yaşanan Van’da esnaf İranlı turistlerden çok memnun olduğunu belirtiyor. Ekonomik açıdan hareketlilik sağlayan turistler nevruz öncesi başlayan yoğunluğu nevruz ile üst seviyelere çıkardı. Bu yoğunluktan çok memnunluklarını belirten şehir esnafı İranlı turistler için özel kampanyalar düzenlendiğini ve bu kampanyalardan çok memnun kalındığını söyledi.

Esnaf Durumdan Memnun

İranlı turistlerden çok memnun olduklarını belirten Van esnafı, turistler için çeşitli indirimlerin yapıldığını, şehir olarak misafirlerin memnun kalması için üstün gayret gösterildiğini ve şimdiye kadar bu konuda bir sorun yaşanmadığını, otellerde doluluk oranının yüzde 100’e dayandığını ve bu yüzden misafirlerin evlere konuk edildiğini Van halkının bu konuda çok özverili olduğunu söyledi. İranlı turistlerin Van esnafı için hem moral kaynağı hem de ekonomik canlılık sebebi olduğunu belirten esnaf nevruz tatili dönemini iyi değerlendirmek istediklerini belirtiyor.

Gündüz Alışveriş Gece Eğlence

Nevruz tatilini Van’da değerlendirdikleri için çok memnun olduğunu belirten İranlı turistler hem alışveriş hem de eğlence için Van’ın çok uygun olduğunu, gündüzleri alışveriş ile vakit geçirirken geceleri eğlence mekanlarında eğlendiklerini söylüyor.

Bu İmkanlar İran’da Yok

Tatil için Türkiye’yi ve Van’ı tercih etmekten çok mutlu olduğunu belirten İranlı turistler, Türkiye’de bulunan imkanların İran’da olmadığını hem otellerden hem de eğlence ve alışveriş mekânlarından çok memnun olduklarını belirtiyorlar.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,400BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,524TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler