Ana SayfaEkonomiKuveyt Türk ‘den 542 Milyon TL’lik Net Kar!

Kuveyt Türk ‘den 542 Milyon TL’lik Net Kar!
K

-

Kuveyt Türk Katılım Bankası geçen yıl kârını yüzde 21,9 oranında yükselttiğini duyurdu.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Toplantıda geçen yıla ait gelir ve giderler değerlendirildi. Sonuç olarak bankanın bir önceki yıla göre net kârını yüzde 21,9’luk oranda arttırdığı kaydedildi.

Kuveyt Türk Katılım Bankası genel kurul toplantısının sona ermesinden sonra açıklamalar yaptı. Toplantının İstanbul Esentepe’de bulunan genel merkezinde yapıldığını bildiren açıklamada, “Toplantıya üst yönetim ve hissedarlar katılım göstermiştir” denildi.

2016 yılında yaşanan gelişmelerin ve içinde bulunduğumuz yılın hedeflerinin görüşüldüğü toplantıda, bankanın 2016’ya ait net kârının 542 milyon TL olduğu bilgisi yönetim ve banka hissedarlarıyla paylaşıldı.

Kuveyt Türk Katılım Bankası genel kurul toplantısında sermaye artırımı kararı aldı. Buna göre iki milyar 790 milyon liralık banka sermayesine 310 milyon liralık artırım yapıldı. Bankanın sermayesi son durumda üç milyar 100 milyon TL seviyesine yükselmiş oldu. 2016 yılında elde edilen kârın ise hisse sahiplerinin payları doğrultusunda bedelsiz hisse olarak kendilerine verilmesi kararı alındı.

Kuveyt Türk Katılım Bankası genel müdürü toplantı ardından açıklama yaptı. Genel müdür Ufuk Uyan, “2016 yılında banka olarak bütün hedeflerimize ulaşmış durumdayız. Geçen yılın sonu itibari ile 385 şubemiz, beş buçuk milyon personelimizle, sektörün lideri konumundayız. Bu yılda aynı hedeflerle çalışmalarımızı yürüteceğiz. 2017 yılı Kuveyt Türk Katılım Bankası için verimlilik yılı olarak. Müşteri memnuniyetini maksimize etmek için büyümeye ve şube sayımızı arttırmayı bu yılda sürdüreceğiz” dedi.  

Ufuk Uyan açıklamasında dijital bankacılık alanında yeni çalışmaların devam ettiğine işaret ederek, “Dijital faizsiz bankacılık platformu ‘senin bankan’ Türkiye’de bir ilk oldu. Bu kapsamdaki altyapı çalışmaları yeni yılda da sürecek” şeklinde konuştu. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol