Gündem Türk Hava Yollarından Özel Ambalaj Sistemi!

Türk Hava Yollarından Özel Ambalaj Sistemi!

Son Güncelleme:

ABD ve İngiltere tarafından uygulanan elektronik eşya yasağı sonrasında yeni bir dönem başlarken Türk Hava Yolları özel bir ambalaj sistemi geliştirdiğini açıkladı. 

ABD ve İngiltere tarafından geçtiğimiz günlerde ani bir karar alınmıştı. Bu ani karar çerçevesinde direkt uçuşlarda İstanbul’dan gelen yolcuların uçak kabinine cep telefonları dışında herhangi bir elektronik alet sokmaları kesinlikle yasaklanmıştı. Bunun ardından yasağın 10 havalimanı için uygulanacağı açıklandı. Uygulama yapılan bölgelerin müslüman ülkeler olması kafaları karıştırdı. Durum tepkilere neden olurken yapılan açıklamalarda çeşitli ihbarlar aldıklarını ve güvenlik için tedbir amaçlı uygulanan bir çalışma olduğunu açıklayan yetkililer aynı zamanda bu durumun kalıcı olmadığını ifade ettiler. 

Yolcuların bu durumdaki memnuniyetsizliğinden dolayı kayıplar yaşayacaklarını düşünen firmalar ise harekete geçmeye hazırlanıyorlar. Yasaklı havalimanları arasında pek çok uçuşun yapıldığı Atatürk Havalimanı da bulunuyor. Türk Hava Yolları şirketinin pek çok direkt uçuş ile destek verdikleri bu sürecin en az zararla atlatılması adına yeni çalışmalar yapılmaya başlandı. Bu çalışmaların ilki kabinlerde mobil cihazlar için verilecek kesintisiz internet hizmeti olmuştu. Bu sayede sonradan tarifeleri üzerinden fiyatlandırılacak olan vatandaşların internetsiz kalmaları da engellenmiş oldu. 

Türk Hava Yolları tarafından ikinci bir düzenlemenin getirildiği açıklandı. Artık tablet, kamera, bilgisayar gibi elektronik aletler uçağa biniş sırasında görevliler tarafından teslim alınacak. Özel korumalı olan kutuların içerisine yine aynı özenle yerleştirilecek olan elektronik aletlerin özel olarak taşınmaları sağlanacak. Bu sayede kafalarda soru işareti bırakan uygulamada aletlerin zarar görmeyecekleri garanti edilmiş olacak. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,644TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,530TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler