Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son verilen müjde kapsamında atanamamış olan adaylar arasından ek bir atamanın gerçekleştirilmesi planlanıyor. 

Öğretmen adaylarının okul bittikten sonra en büyük korkuları atanamamak ve mesleklerini yapamamak olarak biliniyor. Binlerce öğretmen adayının bulunduğu sistem içerisinde atama işlemleri artık sanıldığı kadar kolay bir şekilde gerçekleştirilmemeye başladı. Bu süreç içerisinde öğretmen adaylarının birtakım zorunlu sınavlardan geçmeleri ve yüksek puan alarak binlerce kişinin arasından sıyrılarak kendilerini belli etmeleri planlanıyor. 

Öğretmen adaylarının okullarını başarılı bir şekilde bitirmelerinin ardından KPSS sınavına girmeleri gerekiyor. Sınava girmekle kalmayıp yüksek puan almaları bekleniyor. sistemin en tepeden aşağıya doğru atama yaptığı düşünüldüğü zaman en iyisini yapmak ve binlerce kişi arasından en yüksek puanı almaya çalışmak gerekiyor. Yeni hayata geçirilen sistemin ardından artık sadece yüksek puan almak yeterli olmayacak. Yetkili öğretmenler tarafından gerçekleştirilen sözlü mülakatlarda başarılı olan adayların ilk olarak aday öğretmen olarak atamaları gerçekleştirirken belirli süreçlerde yapılacak sınavlarda kadrolu olup olmayacaklarına karar verilecek. Geçtiğimiz aylarda yapılan öğretmen atamalarının ardından binlerce aday yeni atamaları merakla beklemeye başladılar. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni bir müjde verdi. Binlerce öğretmen adayını yakından ilgilendiren bu durum karşısında ataması gerçekleşmemiş olan adaylar arasında ek bir atama yapılacak. Eğitim kurumları tercihlerinin 30 Mart ile 5 Nisan arasında internet üzerinden yapılması bekleniyor. Sınavdan 60 puan ve üzeri alan adaylar arasında yeni bir atamanın gerçekleştirileceği öğrenildi. Atamalar tercihler ve sözlü mülakat puanlarına bakılarak yapılacak ve 7 Nisan tarihinde belli olması beklenecek. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 + eighteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.