Anasayfa Ekonomi Uludağ Ekonomi Zirvesi’nden Kısa Notlar…

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nden Kısa Notlar…

Uludağ Ekonomi Zirvesi bu altıncı defa konuklarını ağırlıyor. Zirveye iş dünyasının önemli isimleri katılırken, bu isimler arasında Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Ulaştırma Bakanı yer aldı.

Referandum Sonrasında Önemli Adımlar Atılacak

Uludağ Ekonomi Zirvesinin bu yıl düzenlenen toplantısına Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katıldı. Zirvenin açılış konuşmasını yapan Şimşek, referanduma işaret etti. 16 Nisan tarihinde yapılacak referandum ardından yeni hedefler için ilk adımların zaman kaybetmeden atılacağının sinyalini veren şimşek, “Türkiye 16 Nisan referandumu sonrasında yeni planları için atılımlara başlayacak” dedi. Referandum ardından Türkiye’deki belirsizlik ortamının ortadan kalkacağını kaydeden Başbakan Yardımcısı, Türkiye için önemli adımların atılacağını belirtti.

Kalyon Holding Hedefi Teknoloji Üretmek, Satmak!

Kalyon Holding yönetim kurulu üyesi zirve kapsamında katılımcılara seslendi. Mehmet Kalyoncu yaptığı konuşmada teknolojik gelişmeler hakkında ayrıntılı bilgiler paylaştı. “Teknoloji tüketen bir Türkiye olmaktan çıktık. Artık teknolojiyi kendimiz üretiyoruz. Üretmekle de kalmıyor yurt dışına teknoloji pazarlıyoruz” diyen Mehmet Kalyoncu, Türkiye’nin teknoloji alanındaki başarılarına işaret etti.

Kalyon Holding olarak, şantiyelerini kamera yerleştirme ile teknolojiyi kullandıklarını belirten Kalyoncu, hedeflerinin üretime geçmek olduğunu kaydetti. Holdingin IT departmanı hedefinde şirket olabilmek olduğunu ifade eden Mehmet Kalyoncu, “Üreteceğimiz teknolojiyi ilerleyen dönemde satmak istiyoruz” dedi.

Bu yıl altıncısı düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesinin bir önemli ismi ise TEB Genel Müdürü oldu. Ümit Leblebici zirvedeki konuşmasında kredi tüketicisi satısında artış olduğunu kaydetti. Adımları atılan destek kredilerinin yoğun bir ilgi ile karşılaştığını belirten Leblebici, “2017 yılında sektörün kar artışı düşecek. Fakat kredilerde önemli hareketlilik gözlemliyoruz” dedi. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

seventeen + seven =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,767BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,054TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,568TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler