Başkan Çetinkaya İmzalı Banknot Dönemi Başlıyor!

0

Tedahüle girecek yeni banknotlarda Murat Çetinkaya imzası dönemi 27 Mart 2017 tarihinden itibaren başlayacak.

27 Mart tarihi yeni basılacak banknotlar için yeni bir imza döneminin başlangıcı olacak. Söz konusu tarih itibariyle tedahüle girecek banknotlarda artık Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya imzası kendini gösterecek. Tedahüle girecek 200 liralık, 10 liralık ve 5 liralık banknotlarda Murat Çetinkaya’nın imzasını yer alacağı açıklandı.

2016 Yılında Erdem Başçı’nın Yerine Atanmıştı!

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, Merkez Bankası Başkanlığına 2016 yılının Nisanında getirilmişti. Çetinkaya dönemin Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın yerine atanmıştı.

Yapılan açıklamaya göre E9 Emisyon Grubuna dahil, 3. Tertip 200 liralık, 10 liralık ve 5 liralık banknotların üzerinde Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya imzası yer alacak.

27 Martta Tedahüle Girecek Banknotlarda Çetinkaya İmzası!

27 Mart 2017 tarihinden sonra tedahüle girecek paralarda farklı isimlerin de imzaları bulunacak. Buna göre 200 liralık banknotların üzerinde Başkan Yardımcısı Erkan Kilimci’nin imzasının olacağı kaydedildi. Yeni tedahüle çıkacak banknotlarda imzası bulunacak isim ise Başkan Yardımcısı Murat Uysal oldu. 5 liralık paraların üzerinde imzası yer alacak ismin Başkan Yardımcısı Erkan Kilimci olduğu kaydedildi.

Açıklama Daha Sonra Yapılacak

Bu banknotlar haricinde 3. Tertip olan 100 lira, 50 lira ve 20 liralık banknotlar hakkındaki duyuru ise ilerleyen günlerde yapılacak denildi. Yapılan açıklamada Erdem Başçı imzası bulunan banknotların tedahülden kaldırılmayacağı da bildirildi.

Şu anda Erdem Başçı’nın Merkez Bankasına Başkanlık yaptığı dönemde Başkan Yardımcısı olan Murat Çetinkaya’nın imzası, 20 liralık banknotlar üzerinde Başkan Yardımcısı sıfatıyla bulunuyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın