Ana SayfaEkonomiKaplıca Tedavi Masrafları Devletten

Kaplıca Tedavi Masrafları Devletten
K

-

Toplum yararına farklı alanlarda yapılan teşvik ve yatırımlar vatandaşlar tarafından memnuniyet ile karşılanırken, kaplıca tedavisi görmesi gerekenlere için güzel haber Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) geldi. Bir süredir gündemde olan ve vatandaşların yakın takibe aldığı konu hakkında SGK yetkilileri yaptıkları açıklama ile pek çok vatandaşı ekonomik olarak rahatlatıyor. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre SGK tarafından tespit edilen 242 adet kaplıca tesisinde vatandaşların tedavi masrafları devlet tarafından karşılanacak ve vatandaşın cebinden para çıkmayacak. Rahatsızlığı olan ve maddi sorunlar nedeni ile tedavi göremeyen vatandaşların memnuniyet ile karşıladığı uygulamanın en kısa sürede işleyişe geçmesi bekleniyor.

242 Kaplıcada Uygulama

SGK tarafından dün gerçekleştirilen yazılı açıklamaya göre ülke genelinde SGK tarafından 242 adet kaplıca tesisi belirlendi. Bu tesislerde tedavi olacak vatandaşların masrafları devlet tarafından karşılanacak ve vatandaşlardan para talep edilmeyecek. Vatandaşların mevcut uygulamadan faydalanabilmesi için tedavi olunan tesisin Sağlık bakanlığı tarafından işletme izni almış olması gerekiyor.

Liste Yayınlandı

Vatandaşlar tarafından memnuniyet ile karşılanan bu uygulamanın geçerli olduğu kaplıca tesislerinin tam listesi dün SGK tarafından yayımlandı. Sağlık bakanlığı tarafından işletme izni verilen bu tesislerde tedavi olmak için müracaat eden ve Genel Sağlık Sigortası kapsamında olan kişiler uygulamadan faydalanabilecek.

Şartlar Yerine Getirilmeli

Vatandaşların mevcut uygulamadan faydalanabilmesi için doktor tarafından kaplıca tedavisine gönderilmiş olması ve Genel Sağlık Sigortası kapsamında olması gerekiyor. Şartları taşıyan vatandaşların tedavi sürecindeki yol masrafı, gündelik masrafı ve refakatçi masrafı devlet tarafından karşılanacak ve vatandaşlar herhangi bir ücret ödemeyecekler. Mevcut uygulamadan şu an için 242 tesisten faydalanılabiliyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol