Ana SayfaSigorta1 Nisan Milat Olacak

1 Nisan Milat Olacak
1

-

Son dönemlerde hükümet tarafından yapılan pek teşvik ve yatırımın uygulama tarihi olacak olan 1 Nisan’a sayılı günler kaldı. Yetkililerin konu hakkında bilgilendirme yaptığı ve vatandaşların uygulamaya geçmesini dört gözle beklediği çalışmalar için geri sayım yapılırken yetkililer teşviklerde yararlanmak isteye vatandaşların ellerini çabuk tutması konusunda uyarıyor. 1 Nisan’da uygulamaya girecek olan çalışmalar arasında bulunan BES, KDV’siz konut, teşvik yasası gibi uygulamalar aynı zamanda ekonomide hareketlenme sıcak para akışı ve birikim elde edilmesini sağlayacak.

Otomatik BES’de Yeni Dönem

Yılbaşı itibari otomatik hale gelen ve ilk etapta 250 ve 1000 arasından çalışanı olan özel sektör işletmelerini kapsayan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), 1 Nisan 2017 tarihi itibari ile yeni bir döneme geçecek ve bu tarihten itibaren kamu personeli de kazançlarının yüzde 3’ü ile BES’e dahil olacaklar. Uygulama ile yaklaşık olarak 2,5 milyon memurun sisteme dahil olması bekleniyor.

GSS Primi Düşüyor

1 Nisan 2017 tarihi itibari ile yeni bir döneme girecek uygulamalardan bir diğeri ise Genel Sağlık Sigortası uygulaması olacak. 1 Nisan itibari ile GSS primleri 53,32 liraya düşecek ve borçlarda düşüş yapılıp yapılandırma yapılacak ve 12 taksitte ödeme imkânı sağlanacak.

KDV’siz Konut

Yabancılar ve 6 aydan daha uzun süre yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarını ilgilendiren uygulama ile bu şartları taşıyan kişilere KDV’siz konut satışının yapılması olacak. Bu fırsattan yararlanarak satın alma işlemi gerçekleştirenler 1 yıl aldıkları konutun satışını karşılamayacaklar.

Teşvik Yasağı

Kayıt dışı çalışanları zora sokan bir uygulama olan teşvik yasağı da 1 Nisan tarihi itibari ile yumuşatılıyor. Bu kapsamda olan vatandaşlar 1 Nisan sonrasında yumuşatılan kanunlar ile teşviklerden yararlanma sürecinin düşürülmesinden faydalanabilecek.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol