Ana SayfaGündemÇalışma Bakanından Kıdem Tazminatı Açıklaması Geldi

Çalışma Bakanından Kıdem Tazminatı Açıklaması Geldi

-

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu son açıklamalarında kıdem tazminatının hala bir sorun olduğunu ifade ederken bu konuda düzenlemelerin yapılması gerektiğini açıkladı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu katılmış olduğu bir toplantıda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Son zamanlarda referandum sistemi hakkında gündemde pek çok tartışmanın olduğu düşünüldüğü zaman bu süreç içerisinde Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yeni sisteme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

Yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminin eskisinden çok daha güçlü bir sistem olduğunu anlatırken milletin yararına olduğunun özellikle altını çizdi. Milletin kararının eskisinden daha etkili olacağı ve bu sayede milletin isteklerine kulak verilen bir sistemin hayata geçirilmesinin planlandığı açıklandı. Sanayiciler ve İş adamları ile birlikte yapmış olduğu toplantı sonrasında çalışma hayatında milli seferberlik programı hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Yıl sonuna kadar milli seferberlik kapsamı içerisinde 1.5 milyon istihdam hedefine ulaşmanın önemli olduğunu dile getirirken şimdiye kadar ortaya çıkan rakamlarla birlikte bu hedefe ulaşabileceklerinin altını çizdi. 

Ekonomide meydana gelen çeşitli çatlaklara rağmen yapılan teşvik çalışmalarının Cumhuriyet tarihinin en büyük imkanları olduğunu anlattı. Yeni sistemle birlikte hem işçinin hem de işverenin kazanması planlanıyor. Son zamanlarda en çok tartışılan konulardan birisi ise kıdem tazminat oldu. Konu hakkında hala eksikliklerin olduğunu anlatırken kıdem tazminatından çalışanların yüzde 85’lik kısmının hem bilgi eksikliği hem de haklarını tam olarak anlayamadıkları için yararlanamadıklarını anlattı. 10 milyon kişinin kıdem tazminatından yararlanamadığını dile getiren Çalışma Bakanı bu durumun kabul edilemez ve göz yumulamaz bir rakam olduğunu söyledi. Konu hakkında çalışmaların başlatıldığını ve yeni düzenlemelerin yapılacağını açıkladı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol