Ana SayfaGündem10 Bin Polis Alımı Yapılacak

10 Bin Polis Alımı Yapılacak
1

-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalar sonrasında 10 bin polis alımının daha gerçekleştirileceği açıklandı. 

Polis alımlarının daha önceki dönemlerde sıklıkla yapılmasının ardından bu yıl yeni alımların yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. Polis olmak için heyecanla ve merakla bekleyen binlerce kişiyi memnun edecek yeni bir açıklama yapıldı. Bu yıl 10 bin polis alımının gerçekleşeceği ve alımların hızla devam edeceği açıklandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu açıklamalarda polis ihtiyacının olduğu ve bunun ardından alımlar için harekete geçileceği belirtildi. 

Geçtiğimiz günlere Karaman Polis Meslek Yüksekokulu mezuniyet törenine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu burada yapmış olduğu açıklamalarda ihtiyaçlara yönelik polis alımlarının devam edeceği müjdesini verdi. Bu yıl 10 bin polis alımının daha gerçekleşeceğini belirtti. Bir süredir daha önceki dönemlerde söz verildiği gibi Özel Harekat Polisi alımlarının da mülakatlarla birlikte devam edeceği öğrenildi. Mülakatlar devam ederken yakın zamanda alımların gerçekleştirileceği öğrenildi. Yakın zaman içerisinde yapılan sınav sonuçlarının açıklanması ve hızlı bir şekilde alımların gerçekleştirilmesi planlanıyor. Sadece Özel Harekat polisi alımlarının değil aynı zamanda normal polis alımlarının da gerçekleştirilmesi planlanıyor. 

Yeni polis alımları için ilanların asıldığı ve duyurunun gençlere açıklandığı öğrenildi. Özel Harekat polisi alımlarının gerçekleştirilmesinin hemen ardından yeni alım şartları da belirlenecek. POMEM müdürlüklerine alımlar için başvuruların yapılması bekleniyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az dört yıllık üniversite mezunu olmak, yaş ve beden şartlarının sağlanması aranılan önemli şartlar arasında yer alıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol