Starbucks 240 Bin Kişi İstihdam Edecek

Google Haberlere Abone Ol:

Kahve sektörünün devlerinden birisi olan Starbucks ekonomik dalgalanmalar yaşanmasına rağmen yeni istihdam hedeflerini açıklayarak dikkat çekti. 

Dünyaca ünlü kahve zinciri olan Starbucks son zamanlarda yapmış olduğu açıklamaların ardından yeni istihdam hedefini açıkladı. Son dönemlerde yapılan incelemelerin ardından kahve sektöründe bir çeşit dalgalanmaların meydana geldiği tespit edilmişti. Sektörde meydana gelen çeşitli dalgalanmalara rağmen ünlü kahve zincirinin yeni istihdam hedefi büyük şaşkınlığa neden oldu. Yapılan son açıklamalara göre 240 bin yeni kişinin istihdam edilmesine karar verildi. 

Geçtiğimiz yıl için yapılan değerlendirmelerin ardından kahve veriminin düştüğü gözlemlendi. Bu sektörde yer alan pek çok kuruluşun yaşanan verim düşüklüğünden dolayı olumsuz etkilendiği tespit edildi. Bir dönem verim düşüklüğü nedeniyle alternatif yolların ortaya çıktığı ve sonucunda kahve kaçakçılığı örgütlerinin başladığı tespit edilmişti. Kahve üretiminin gerçekleşmiş olduğu bölgelerde yağışların artması ve sıcaklıkların beklenilenden çok daha fazla düşmüş olması çeşitli verimsizlikleri gündeme getirmeye başladı. Bu süreçte üretimler düştüğü için 350 bin kişinin işsiz kaldığı ortaya çıkmıştı. İşten çıkarmaların ardından ucuz işçiler ve insan kaçakçılığı durumları da gündeme gelmeye başladı. 

İlginizi Çekebilir:  Garanti BBVA Mobil Grup Asistanı Alımı Yapıyor!

Kahve devi olan Starbucks yapmış olduğu açıklamalarda dünya çapında 12 bin yeni mağazanın açılması planlanıyor. Bu mağazaların 400 adetinin ise Amerika’da olması planlanıyor. Bu süreç içerisinde ünlü kahve zincirinin yapacakları istihdamlar için öncelikli olarak 25 bin kişinin gazi ve asker eşlerinden oluşması planlanıyor. Daha önceki açıklamalarda ise 10 bin mülteci alınacağı açıklanmıştı. belirli bir süre içerisinde 240 bin istihdam hedefine ulaşılması planlanıyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...