Ana SayfaEkonomiArslan: Yasak Kısa Sürede Kaldırılacak

Arslan: Yasak Kısa Sürede Kaldırılacak
A

-

Son günlerde her kesimden siyasinin gündeminde olan uçaklarda uygulanan elektronik cihaz yasağı hakkında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da açıklamalarda bulundu. Katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulunan Arslan gündemi meşgul eden cihaz yasağı ile ilgili bir teknik ekibin bugün İngiltere’ye gideceğini, güvenlik tedbirlerinin kapsamlı bir şekilde alındığını İngiltere’nin bu yasağı kısa sürede kaldıracağını düşündüklerini söyledi. Görüşmelerin bu yönde ilerlediğini belirten Arslan, ABD ile bu konuda olan görüşmelerin biraz daha uzun soluklu olma ihtimalinin altını çizdi.

Hızlı Tren İnşaatı Başlayacak

Ankara’dan yola çıkan yüksek hızlı trenin Pendik’e kadar gittiğini, Pendik’ten sonra ise otobüsler ile taşımanın yapıldığını Haydarpaşa’ya kadar ulaşımın olmadığını belirten Arslan, Marmaray’ın da Kazlı Çeşme’den Halkalı ’ya geçişi sağlamadığını vatandaşların sıkıntı yaşadığını söyledi. Bu konuda çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten Arslan, Marmaray projesine entegre olacak bir banliyö sisteminin gündemde olduğunu bunu metro standartlarında gerçekleşeceğini ancak ihaleler dolayısı ile inşaat sürecine geçilemediğini, çalışmaların son hızda devam ettirildiğini söyledi.

4 Yıl Sürecek

Çalışmaların yaklaşık olarak 4 yıl süreceğini belirten Arslan, projenin tamamlanması ile Ankara’dan kalkan yüksek hızlı trenin Pendik’te kalmayacağını Haydarpaşa’ya kadar gideceğini bu durumunda İstanbullular için çok önemli olduğunu, çalışma ile İstanbul’a giden yüksek hızlı tren yolcuların Asya ya da Avrupa yakası fark etmeksizin nereye istiyorsa oraya kadar ulaşımını sağlayabileceğini söyledi.

Ulaşımda Devrim

Bakü – Tiflis -Kars demiryolu projesi ile ulaşımda devrim yapılacağını belirten Arslan, bu proje ile demiryolu vasıtası ile taşınan yük miktarının iki katın acıkacağını ve ülke olarak elde edilecek kazancında önemli bir miktarda artış göstereceğini, ticarette büyük katkısı olacağını söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol