Ana SayfaGündem407 Bin Kişi İstihdam Edildi

407 Bin Kişi İstihdam Edildi
4

-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yapmış olduğu açıklamalarda istihdam seferberliğinin başlatılmasından bu yana 407 bin kişinin iş sahibi olduğunu dile getirdi. 

Ekonomik anlamda katkı sağlamak ve verilerin tekrar yükselmesi için işsizlik sorununa çözüm bulunması amaçlanıyor. Bu süreçte istihdam verilerini yükseltebilmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmış olduğu bir toplantı sırasında istihdam seferberliğinin başlatılması gerektiğini belirtmişti. Bu süreç içerisinde işverenler istihdam seferberliğine olumlu katkı sağlayacaklarını açıklamışlardı. 

İstihdam seferberliğinin hem kamu hem de özel sektör için başlatılması sonucunda pek çok işverenin duruma destek verdiği görüldü. Devlet tüm yükü işverenlerin omuzlarına yıkmaktan daha ziyade yeni teşvik çalışmaları ve desteklerle birlikte sürecin daha hızlı ve daha kolay bir şekilde gerçekleşmesi için zemin hazırladı. İstihdam seferberliğinin ilan edilmesinden sonra işe alınan işçiler için sigorta primlerinin devlet tarafından ödenmesi, işverenlerin çeşitli vergilerden muaf tutulması ve daha pek çok konu hakkında destek verilmesi için çalışmaların başlatıldığı açıklanmıştı. Bu konuda hakkında yıl sonuna kadar 1.5 milyon istihdam hedefine ulaşmanın mümkün olduğu konuşuldu. Rakamların henüz bir iki aylık süreç içerisinde çok iyi seviyelere geldiği ifade edildiği için bu konuda hedeflerinde artırıldığı açıklandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan istihdam seferberliği çağrısı sonrasında mart sonuna kadar planlanan istihdam hedefinin çok üzerine çıkıldığı açıklandı. Şimdiye kadarki geçen süre içerisinde 407 bin kişi istihdam edildi. Rakamların önümüzdeki aylarda artarak devam etmesi ve istihdam hedefinin yakalaması planlanıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol