Ana SayfaGündemAnkara Haydarpaşa Yolculuğu 3 Saat Olacak!

Ankara Haydarpaşa Yolculuğu 3 Saat Olacak!
A

-

Ulaştırma Bakanı tarafından verilen müjde sonrasında Ankara’dan Haydarpaşa’ya uzanacak hızlı tren hattının 3 saatte ulaşmasının beklendiği açıklandı. 

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan yapmış olduğu son açıklamalarla birlikte elektronik yasağının uygulanmasının ülkeye olan zararlarını değerlendirdi. ABD ve İngiltere’nin başlattığı elektronik yasağının kaldırılması için nasıl bir çalışma yapıldığı sorulduğunda İngiltere’ye bu konu hakkında görüşme yapmak için bir heyetin gittiğini anlatırken yasağın kalkmasının beklendiğini açıkladı. Son dönemlerde ulaşım adına yapılan projelerden bahsederken gündeme ilişkin bazı önemli açıklamalarda bulundu. 

Dışişleri Bakanlığı ABD ve İngiltere tarafından getirilen elektronik uçuş yasağı hakkında bazı kanallarla görüşme yaparken bu konuda gerekli girişimlerde bulunulduğu açıklandı. Gerekli olan çalışmalar için adımlar atıldı. Önemli olan yolcuların konforunu düşünmek ve uçuş kalitelerini düşürmemek olduğu için olumsuz girişimlerde bulunarak yolcuları olumsuz etkileyecek olan adımlardan kaçınmanın gerekli olduğu açıklandı. Özellikle bugün İngiltere’ye konuyu derinlemesine görüşmek için bir ekibin gitti açıklandı. Hava yolu şirketlerinin ve yolcuların bu durumdan olumsuz etkilenmesini engellemek adına çalışmalar devam ediyor. 

Ankara ile İstanbul Pendik arasındaki Yüksek Hızlı Tren hattı işleme devam ederken Pendik’ten donra yolcuların otobüs ile taşınması sağlanıyor. Bu durumda yolcuların ulaşımına katkı sağlamak için Ankara Halkalı ve Ankara Haydarpaşa hatlarının yapımının devam ettiği açıklandı. Bu süreç içerisinde 3.5 saat içerisinde yolculuğun tamamlanması bekleniyor. Çalışmaların 2018 yılı sonunda tamamlanacağı açıklandı. Sürenin kısaltılması ve yolcuların Pendik’ten sonra ulaşım sıkıntılarını engellemek amacıyla Yüksek Hızlı Trenin şehir içine kadar girmesi planlanıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol