Yardımcı: Ette KDV Kalkarsa Kasaplar 1 TL İndirim Yapacak!

0

Mangal sezonunun açılması ile birlikte her yıl olduğu gibi et fiyatlarındaki tırmanışa ve spekülatörlerin çalışmalarına engel olmak için atağa geçen ve kasaplara verilen et fiyatının düşürülmesine karar veren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bir öneri de Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı’dan geldi. Bakanlık tarafından et fiyatlarına müdahale edilmesini doğru bulduğunu belirten Yardımcı, eğer Bakanlık KDV indiriminde bulunursa esnafında bu indirime 1 TL ile destek vereceğini ve et fiyatında 5 liralık bir indirimin gerçekleşmiş olacağını söyledi.

Sezon Açılıyor

Mangal sezonunun açılması ile spekülatörlerin iş başına geçtiğini ve piyasaları hareketlendirmeye çalıştıklarını söyleyen Yardımcı, yaz sezonunda vatandaşların ete yüklendiğini oluşan talep artışının bu durumu fırsat bilenler tarafından kullanıldığını söyledi.

KDV Çalışması Yapılsın

Yakın zamanda mobilya ve beyaz eşya sektöründe yapılan KDV çalışmasının her iki sektörü de harekete geçirdiğinin altını çizen Yardımcı, et için de aynı çalışmanın yapılmasının çok doğru olacağını, KDV kalkarsa 4 liralık bir indirimin gerçekleşeceğini, Bakan Faruk Çelik tarafından açıklanan et fiyatlarının uygun olduğunu ete müdahale edilmesinin doğru olduğunu söyledi.

Kasaplar Da İndirim Yapar

KDV indirimi yapılması durumunda kasapların da bu çalışmaya destek olacağını ve et fiyatında 1 liralık indirim gerçekleştirebileceğini belirten Yardımcı, amaçlarının eti ucuza satmak olduğunu her zaman vatandaşın yanında olduklarını söyledi. KDV indiriminden sonra kasapların da indirim yapması ile toplamda 5 lira gibi bir indirimin gerçekleşeceğini belirten Yardımcı bu oranın vatandaş için çok önemli olduğunu söyledi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın