Ana SayfaGündemBakandan Çok Sert Uyarı

Bakandan Çok Sert Uyarı
B

-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik et fiyatlarında yapılan düzenlemeler sonrasında hile yapanların tespit edilip canlarını yakacağını açıkladı. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik bugün düzenlenen tarım fuarına katılarak gündeme ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu süreç içerisinde et fiyatlarında meydana gelen bazı düzenlemeler en çok dikkat çeken ve merak edilen ayrıntılar arasında yer alıyordu. Tüm bu ayrıntılarla birlikte et fiyatlarında normalin üzerinde yaşanan zamlar gündeme gelmeye başladı. Et fiyatlarında son zamanlarda meydana gelen artışların özellikle referandum sürecinin fırsat bilinerek yapıldığını dile getirdi. 

Yaşanan artışların normal olmadığına dikkat çekerken spekülatörler tarafından ortaya atılan bazı spekülasyonlar yüzünden bu artışların gündeme getirildiğini açıkladı. Et ve Süt Kurumu tarafından yapılan açıklamalarla birlikte et fiyatlarına müdahale edildiği belirtildi. Referandum süreci ile uğraşırken bazı spekülatörlerin bu durumu fırsat bilerek zaman kaybetmeden et fiyatlarını beklenmedik bir şekilde yükseltmeleri çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. 24 liradan kesilen hayvanların bir anda 27 liradan kesilmeye başlanması tartışmaların fitilini ateşledi. Et ve Süt kurumu tarafından yapılacak müdahalelerin bu durumu engellemek için önemli olduğu dile getirildi. 

Tüm milletin kırmızı et tüketme ve protein ihtiyacını karşılama hakkı olduğunu savunan Faruk Çelik bu hakkı sabote etmek isteyen fırsatçılara kesinlikle imkan tanınmayacağını dile getirdi. Yapılan müdahaleler ile birlikte kısa süre sonra et fiyatlarının ucuzlaması bekleniyor. Bu süreç içerisinde etiket fiyatlarında bazı hilelere başvuran, vatandaşları aldatmaya yönelik hareketler içerisine giren işletmelerin ve kişilerin tespit edilip en ağır şekilde cezalandırılacağı açıklandı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol