Sıfır Otomobile Yeni Zam Kapıda!

ÖTV zamları ile birlikte daha önceki dönemlerde sıfır otomobillerde meydana gelen zam sonrasında nisan ayında yeni bir zammın daha geleceği açıklandı. Sıfır otomobil alacakların elini çabuk tutmaları gerekiyor. 

Otomobil piyasalarında meydana gelen hareketlilik son dönemlerde oldukça dikkat çekiyor. Bu süreç içerisinde yetkili isimler otomobil piyasasını değerlendirerek bu konuda bazı açıklamalarda bulundular. Geçtiğimiz Kasım ayında otomobil piyasasını olumsuz etkileyecek bir düzenlemeye gidilmişti. Herkesin aracına göre ÖTV farkı ödemesi için yeni bir düzenleme yapılmış ancak beklenmedik bir şekilde bu düzenleme sıfır araç fiyatlarının bir anda yükselmesine neden olmuştu. 

ÖTV zammı ile birlikte araçlarda yüzde 15 oranında bir zam meydana gelmişti. Sıfır otomobil alabilmek daha zor bir hale gelmişken bunun ardından yeni bir zammın daha kapıda olduğu öğrenildi. Yetkili isimler tarafından yapılan açıklamalar sonrasında otomobil alma planları bulunan kişilerin ellerini çabuk tutmaları ve bir an önce almaları gerektiği yönünde uyarılar yapılmaya başlandı. 2017 modellerde kur farkının ortaya çıkabileceği ve yeni zamların kapıda olduğu açıklandı. Yetkili bayilerin ve satış ofislerinin araç satışlarından elde ettikleri kar oranlarının gittikçe daraldığı öğrenildi. 2016 model araçlarda daha uygun fiyatlar bulunuyor ancak modeller tükenmek üzere olduğu için şimdi gözler 2017 model araçlara çevrilmiş durumda. 

ÖTV zammının ardından kur farkının zam olarak fiyatlara yansıması sonrasında satışlarda yüzde 15 oranında bir düşüşün yaşanması bekleniyor. Sıfır otomobil alacak kişileri olumsuz olarak etkileyecek bu durum karşısında Nisan ayında fiyat etiketlerinin değişmesi bekleniyor. Bu konuda acele etmeleri yönünde uyarılar yapılıyor. Zam oranının yüzde 20 seviyelerine kadar çıkabileceği belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.