Gündem Rusya'dan Önemli Türkiye Açıklaması Geldi!

Rusya’dan Önemli Türkiye Açıklaması Geldi!

Son Güncelleme:

Rusya tarafından yapılan son açıklamalarla birlikte Türkiye ile tahıl ürünleri konusunda bir istişare yapacakları ortaya çıktı. 

Türkiye ile Rusya arasında meydana gelen uçak krizinin ardından karşılıklı olarak yapılan açıklamalar gergin olan ipleri kopma noktasına getirmişti. Dost olan iki ülke arasında meydana gelen kriz uzun bir süre devam ettiği için Rusya Türkiyeyi zor durumda bırakmak adına çeşitli açıklamalar yapmış ve ekonomik anlamda yaptırımları gündeme getirmişti. Türkiye’nin en büyük sebze ve meyve ithalatçısı konumunda bulunan Rusya ürünlere ambargo koyarak maddi açıdan sıkıntıların yaşanmasına neden olmuştu. 

Rusya ile Türkiye arasında meydana gelen kriz sonrasında karşılıklı olarak atılan adımlar bir süre sonra ilişkilerin düzelmesini sağlamış ancak Rusya tüm bunlara rağmen yapmış olduğu açıklamalarda yaptırımları kaldırmayacaklarını açıklamıştı. Türkiye bu süreçte Rusya’dan ürün almaya devam etmiş ancak Rusya’nın yıkıcı açıklamalarından sonra yeni bir düzenlemeye giderek bazı ekonomik yaptırımlar başlatmıştı. Türkiye bazı tahıl ürünlerinin alımı için vergileri yükseltirken kotayı artırmayı tercih etmişti. Rusya’dan konu hakkında jet hızıyla bir açıklama geldi. Türkiye ile tahıl alımı konusunda görüşmelerin yakın zamanda başlayacağını belirterek son derece dikkat çekti. Yapılan açıklamalar sonrasında tahıl ihracatı konusunda atılan adımlara rağmen Türkiye pazarının tamamen kapandığını düşünmediklerini dile getirmesi son derece dikkat çekti. 

Rus yetkililer tarafından yapılan son açıklamalarda henüz Rus tahıl ürünleri hakkında yeni vergilendirme sistemi hakkında kendilerine tam bir bilgilendirmenin yapılmadığı belirtildi. Bunun ardından iki ülke arasında net görüşmelerin yakın zamanda yapılıp orta bir yol bulunması amaçlanıyor. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,269BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,619TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler