Ana Sayfa Gündem Emeklilere Kötü Haber Geldi

Emeklilere Kötü Haber Geldi

-

Banka promosyon ödemelerini almak için bekleyen binlerce emekliye bankada kredi borcu olanlar için ödemelerin yapılmadığı iddia edilmeye başlandı. 

Son dönemlerde emeklilere verilen banka promosyon ödemeleri hakkında çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Ancak bu iddialar arasında en çok dikkat çekeni geçtiğimiz günlerde Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz tarafından yapıldı. İddialarına göre bankalara kredi borcu olanların ya da kredi kartını yapılandırmak için taksit altına giren emeklilere hak ettikleri ödemelerin yapılmadığı belirtildi. 

Tüketiciler Derneği Başkanı tarafından yapılan bu açıklamalar gündemde uzun süre yer edinecek gibi görünüyor. Emeklilerin bankalardan hak ettikleri promosyon ödemelerini aldıkları sırada oldukça zor şartlar altında zorlandıkları ortaya çıktı. Ödemelerin sorunsuz bir şekilde yapılması için hükümet tarafından yeni bir düzenleme getirilmiş ve sicil affının getirilmesine karar verilmişti. Sicil affı ile birlikte tüm ödemelerin sorunsuz bir şekilde yapılması beklenirken emeklilerin büyük kısmının hayal kırıklığına yaşadıkları öğrenildi. Derneğe bu sırada çok sayıda başvurunun gelmesi sonucunda promosyon ödemelerinin sekteye uğradığı açıklandı. Daha önce maaşını başka bankaya taşımış olan emeklilere henüz taahhüt süreniz var denilerek ödeme yapılmadığı öğrenildi. Bazı emeklilerin ise borçlarından dolayı kara listeye girmiş oldukları için ödeme yapılmadığı belirtildi. Bankalar getirilen sicil affını dikkate almamaya başladılar. 

Bu konuda derneğe yapılan başvurular gerçekleri gün yüzüne çıkarmaya başladı. Emeklilerin haklarının sonuna kadar korunması için gerekli çalışmaların yapılacağı, gerekirse davaların açılacağı belirtildi. Konu hakkında bankalara ilk uyarı yapılırken uygulamanın devam etmesi halinde gerekli adımların atılması planlanıyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,584BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,427TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler