Ana SayfaEkonomiMedikal Ürünler Ücretsiz Oluyor

Medikal Ürünler Ücretsiz Oluyor
M

-

Toplumun belirli kesimlerinde sıkıntı yaşanmasına neden olan sigortalıların ihtiyaçları olan medikal malzemeleri önce kendi imkanları ile satın alıp bedelini aylar sonra SGK’dan teslim alması uygulaması yarından itibaren kaldırılıyor. Yarından itibaren tıbbi cihazların eczane ya da tıbbi malzeme satan firmalardan ücretsiz olarak alınabileceğini belirten yetkililer, diğer sistemde maddi imkanları yetersiz olan vatandaşların ücretlerini ancak 4 – 5 ay sonra alabildiklerini ve bu durumun mağduriyete sebep olduğunu bu sorunun ortadan kaldırılması için yeni uygulamaya geçildiğini söyledi. SGK ve Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı ortak çalışma ile çözüm bulunan sorunun pek çok kişi tarafından memnuniyet ile karşılanacağını söyleyen yetkililer, vatandaşların yarından itibaren ihtiyaçları olan malzemeleri eczane ya da tıbbi malzeme satan yerden alabileceğini SGK’nın vatandaş yerine firmalara ödeme yapacağını söyledi.

Vatandaş Cebinden Ödeme Yapıyordu

Mevcut sistemde sigortalıların ihtiyaç duydukları tıbbi malzemeleri kendi imkânları ile aldıklarını ve SGK’nın gerekli birimlerine ek belgeleri ve faturayı teslim ettikten sonra ödemesi oldukları tutarı geri alabildiklerini belirten yetkililer, Genel Sağlık Sigortası kapsamında olan sigortalıların ayakta tedavi sonucu ihtiyaç duyulan ürünleri eczaneden aldıkları gibi yarından itibaren medikal marketlerden ve eczanelerden ürünleri temin edebileceklerini söylediler.

Anlaşmalı Firmalar ve Eczanelerde Ücretsiz

Sağlık Bakanlığı ve SGK’nın ortak çalışması kapsamında hayata geçirilen uygulama sonucunda artık hastaların cihazların parasını cebinden ödemesine gerek kalmadığını belirten yetkililer, Genel Sağlık Sigortası kapsamında olan hastaların kolostomi, hasta alt bezi, ileostomi ve ürostomi torbaları ve sonda gibi ürünleri yapılan sözleşme sonucunda Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsat verilen eczaneler ve medikal marketlerden doğrudan temin edebilecekler.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol