Ana SayfaGündemUcuz İnternet Müjdesi

Ucuz İnternet Müjdesi
U

-

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklamalarda hiç internet kullanmamış olan 1.8 milyon kişiye ucuz internet verileceği müjdesi verildi. 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Kars ziyareti sırasında ilginç açıklamalarda bulundu. Akıllı şehir uygulamasının hayata geçirilmesi için gerekli çalışmalar yapılırken projenin ilk adımının atılması için düzenlenen törende bazı müjdeler de verdi. İnternet kullanımının her geçen gün biraz daha arttığı düşünüldüğü zaman teknolojik gelişmelerden geri kalmaması için binlerce kişiye yeni bir müjde verildi. 

İnternetsiz ev kalmasın projesi ile birlikte daha önce hiç internet kullanmamış, maddi imkansızlıklar nedeniyle evine internet bağlatamamış olan kişilere ucuz internet imkanının sunulacağını açıklandı. Yapılan araştırmalar sonrasında 1.8 milyon hanenin internet kullanmadığı tespit edildi. Teknolojik gelişmelerin özellikle Doğu illerinde daha az kullanıldığı tespit edildiği için Doğudan Batıya doğru bu sistemin ilerleyen yıllarda yaygınlaştırılması gerektiği belirlendi. İnternetin herkes için olduğu ve pek çok kişinin kendi imkanları ile teknolojiye ulaşmakta zorluk çektikleri belirlendi. Bakanlık olarak Türk Telekom ile birlikte bir iş birliği kurulduğu ve bu iş birliği sonrasında seferberlik ilan edildiği açıklandı. İlk kez internet kullanacak olan vatandaşlarında seferberlik çalışmasına olan ilgisinin son derece fazla olduğu açıklandı. 

Kars’ta ilk adımın atıldığı akıllı şehir uygulaması hakkında konuşan Bakan Ahmet Arslan bu sistem ve proje içerisinde engellilerinde unutulmadığına dikkat çekti. Engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için her ayrıntının sorunsuz bir şekilde düşünüldüğü ve bu sebeple çalışmaların detaylı bir şekilde tamamlandığı açıklandı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol