Ana SayfaGündemKarşılıksız 150 Bin Lira Verilecek!

Karşılıksız 150 Bin Lira Verilecek!
K

-

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü genç girişimlere projeleri karşılığında 150 bin liraya kadar karşılıksız destek vermeyi amaçladıklarını açıkladı. 

Devlet tarafından verilen karşılıksız desteklere bir yenisi daha eklendi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından yapılan son açıklamalara göre genç girişimcilere 150 bin lira karşılığında faizsiz kredi desteğinin verilmesine karar verildi. TÜBİTAK Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı kapsamında tüm desteklerin bugün itibari ile başlatılmasına karar verildi. 2017 yılı kapsamında verilmesi planlanan destek çalışmaları için büyük oranda bir bütçe ayrıldı. Bu bütçe ile birlikte 62 milyon liranın kenara ayrıldığı açıklandı. Genç girişimcilerin yararlı projeleri için ayrılan bu paranın tamamının kullanılması planlanıyor. 

Genç girişimciler tarafından hayata geçirilmek için planlanan projelere 150 bin liraya kadar karşılıksız destek verileceği belirtildi. Bursa’da katıldığı bir ziyaret sonrasında basın mensuplarının karşısına geçen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü TÜBİTAK desteğine ve çalışmalarına yönelik ilk kez detaylı açıklamalarda bulundu. Genç girişimcileri biraz daha teşvik etmek ve yararlı olabilecek projelerini hayata geçirmek için atılacak önemli bir adım olduğu belirtildi. Yeni iş fikirleri ile Türkiye’nin gelişimine de katkı sağlaması planlanıyor. Desteklerin Türkiye genelinde bulunan 20 üniversite tarafından detaylı bir şekilde koordine edilmesi bekleniyor. 

Başvuruların ilk kısmı 10 ile 28 Nisan tarihleri arasında alınacak. Ardından ikinci kısmında birkaç ay sonra 1 ile 15 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanıyor. Genç girişimcilerin fikirlerini harekete geçirmek amacıyla verilecek destekler çerçevesinde üst limitin 150 bin liraya kadar çıkması planlandı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol