Ana Sayfa Ekonomi Katar Hava Yollarından “Business Class” Yolcularına Ödünç Bilgisayar!

Katar Hava Yollarından “Business Class” Yolcularına Ödünç Bilgisayar!

-

Katar Hava Yolları ABD elektronik yasağına çözümü ödünç bilgisayar vermekte buldu.

Katar Hava Yolları ABD’nin elektronik yasağı için çözüm üretti.  Ödünç dizüstü bilgisayar uygulaması için açıklama yapan şirket, önümüzdeki hafta ödünç dizüstü bilgisayar hizmetinin başlayacağını duyurdu.

ABD, bazı ülkelerden yapılacak direk uçuşlarda yolcuların cep telefonu ve bilgisayar gibi elektronik cihazlarla kabine girmesini yasaklamıştı. Yolcular söz konusu elektronik cihazları bavullarına veya çantalarına koyarak yolculuk yapacaktı. İşte bu gelişmeler ardından yolcuları için çözüm aramaya başlayan Katar Hava Yolları, çözümü tüm yolcularına ödünç dizüstü bilgisayar vermekte buldu.

Katar Hava Yolları ABD’ye direk olarak uçacak tüm yolcularına kabinde bilgisayar kullanma özgürlüğü tanıyarak, söz konusu yasak için hem ABD’ye tepkisini göstermiş oldu hem de yolcularına kaliteli hizmeti vermeye devam ettiğini gösterdi.

Katar Hava Yolları konuyla ilgili açıklamasında, Amerika’nın 8 Müslüman ülkeye yönelik başlattığı yasağa dikkat çekti. Hava yolu ulaşımında söz konusu ülkenin elektronik cihazlara karşı kısıtlama uyguladığının altı çizildi. Yolcuların bilgisayar ile yapacakları çalışmalara ara vermemesi için Katar Hava Yollarını tercih eden yolculara bu hizmetin verileceği açıklandı. Yolcuların kabine giriş yapmalarından sonra dizüstü bilgisayarların kendilerine verileceği duyuruldu. Yolcular çalışmalarını USB aracılığı ile yükleyerek, yolculuk süresini bu şekilde değerlendirebilecek denildi.  

Katar Hava Yolları Grubu Yönetim Kurulu Başkanı tarafından yapılan açıklamada “Katar Hava Yollarında Business Class’ta uçan tüm yolcularımız bu hizmetten yararlanabilecek. Uygulama önümüzdeki hafta itibari ile başlayacak” denildi.

ABD söz konusu geçen hafta içinde uygulamaya başlamıştı. Elektronik cihazla kabine girme yasağı Türkiye içinde geçerli. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,610BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler