Ana SayfaGündemAraç Sahipleri Dikkat! Geri İade Alabilecekler

Araç Sahipleri Dikkat! Geri İade Alabilecekler
A

-

Zorunlu Trafik Sigortası primlerinde uygulanan tavan fiyat uygulaması sonrasında tüm detayların Nisan ayında uygulanmaya başlayacağı açıklandı. Sigortacıların bu durumdan olumsuz etkilenebileceği belirtildi. 

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren yeni bir uygulamaya gidilmesi ile birlikte Zorunlu Trafik Sigortası primleri tekrar düzenlendi. Bu sistem ile birlikte daha önceki yıllarda araç sahiplerinin artan fiyatlardan dolayı son derece etkilendikleri, bu konuda meydana gelen şikayetlerini devamlı olarak dile getirdikleri ve bunun ardından hükümetin harekete geçtiği biliniyordu. Hazine tarafından yapılan uyarılar sonrasında sigorta şirketlerinin haksız zam yarışı içerisine girdikleri ortaya çıkmıştı. Artan fiyatların indirilmesi, ve belirli oranda indirimlerin yapılması için konu hakkında çeşitli çağrılar yapıldı. 

Ancak tüm bu çağrılara rağmen indirimin yapılacağı söylenip araç sahiplerinin büyük umutlar içerisine girmelerine karşılık belirli bir indirim yapılmadığı gibi üzerine bazı zamların konulduğu ortaya çıktı. Bu durum araç sahiplerinin belini bükerken konu hakkında yeni bir düzenlemenin yapılması gerekli hale geldi. Bu süreçte bir yıllık zaman dilimi göz önünde bulundurulduğu zaman sigorta sektöründe önemli adımlar atıldı. İndirim konusunda araç sahiplerinin beklediği bir indirimin söz konusu olmaması çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. Sigorta primlerine tavan fiyat uygulamasının getirilmesine karar verildi. Artık tavan fiyatın üzerinde para ödemeyen vatandaşlar aradaki farkı geri alabilecekler. 

Ancak tavan fiyat uygulamasından son 11 ay içerisinde trafik sigortasını yaptırmış, ödemelerini düzenli bir şekilde ödeyen ve poliçesinin bitiş tarihine en az bir aylık süre kalmış olan kişilerin faydalanması planlanıyor. Son dönemlerde bu konu hakkında bir düzenleme yapılıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol