Ana SayfaGündemÇiftçilere Güzel Haber! Ödemeler Bugün Başlıyor

Çiftçilere Güzel Haber! Ödemeler Bugün Başlıyor

-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından yapılan son açıklamaların ardından destek ödemelerinin çiftçilere bugün yapılmasının planlandığı açıklandı. 

Çiftçileri desteklemek adına devlet tarafından verilecek ödemelerin bugün yapılması planlanıyor. Bir süredir verilen destek ödemesi müjdelerinin bugün çiftçilerin hesabına yatırılması planlanıyor. Devlet desteği kapsamında fındık üreticilerine 835 milyon lira, yağlı tohumlu bitkiler için destek anlamında 1 milyar 492 milyon liralık bir ödeme yapılacağı açıklandı. Faruk Çelik bugün yazılı bir açıklama sonrasında müjde verdi. Destek ödemelerinin bugün verilen hesaplara yatırılması planlanıyor. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından yapılan yazılı açıklama sonrasında ödemelerin bugün 18:00 saatlerinden sonra hesaplara sorunsuz bir şekilde yapılacağı açıklandı. Ödemelerin üreticiler için farklı alanlarda gelir desteğinin verileceği belirtildi. Yapılan detaylı açıklamalar sonrasında fındık üreticileri için tam olarak 835 milyon lira verileceği gibi yağlı tohumlu olan bitkiler için pamuk, ayçiçeği, soya fasulyesi ve kanola gibi bitkiler için verilecek 1 milyar 492 milyon liranın verileceği öğrenildi. Dane mısır desteği için 120 milyon lira verileceği gibi yaş çay desteği için 169 milyon liranın verileceği açıklandı. 

Ödemelerin bugün akşam 6’dan sonra TC kimlik numaralarına göre gerçekleştirilmesi planlanıyor. Destek ödemeleri için binlerce çiftçinin yapılacak olan bu ödemelerden sorunsuz bir şekilde yararlanmaları planlanıyor. 2017 yılı için üreticilere toplam 12.8 milyar lira civarında bir tarımsal destek ödemesi yapılması planlanıyor. Bunun ardından yapılacak ilk ödemeler sonrasında hibe desteğinin yüzde 55.3 oranındaki kısmının bugün gerçekleştirilmesi planlanıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol