Gündem Rusya'da Bir Ton Domates İmha Edildi!

Rusya’da Bir Ton Domates İmha Edildi!

Son Güncelleme:

Rus Tarım Ürünleri Denetim ajansı tarafından ortaya atılan bir iddia sonrasında Rusya’da 1 tona yakın domatesin imha edildiği açıklandı. 

Türkiye ile Rusya arasında meydana gelen uçak krizinin ardından iki ülke arasındaki ilişkiler bozulmuş ve bu süreç içerisinde karşılıklı olarak yapılan açıklamalar ipleri kopma noktasına getirmişti. İki ülke arasında yapılan açıklamalar sonrasında karşılıklı olarak bazı restleşmelerin yapılması son derece gergin anların yaşanmasına neden olmuştu. Rusya haksız olmasına rağmen bir şekilde ekonomik yaptırım uygulamak için ithal aldığı birçok ürüne ambargo konulmasına karar verilmişti. 

Bu durum çok çeşitli tartışmaları beraberinde getirirken iki ülke arasında karşılıklı olarak atılan adımlar sonrasında ilişkiler iyileştirilmeye başlandı. Bunun ardından tekrar eski seviyesine getirilen ilişkiler sonrasında yaptırımların kaldırılması beklenirken beklenmedik bir şekilde yaptırımların kaldırılmayacağı açıklandı. Bu süreç içerisinde yapılan ikili görüşmeler fayda etmeyince Türkiye cephesinden de bazı yaptırımların hayata geçirilmesi planlanıyor. Türkiye’de üretilen domateslerin en büyük alıcısı konumunda bulunan Rusya yapmış olduğu yaptırımlar içerisinde domates alımlarına getirdiği kısıtlamayı kaldırmayacağını belirtince bu durum çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. 

Son olarak ortaya atılan bir iddia sonrasında Saratov kentinde bulunan bazı kasalardaki domateslerin imha edildiği iddia edildi. Kasalarda bulunan yaklaşık 1 ton civarındaki domatesin imha edildiği açıklandı. Domateslerin üzerinde Belarus’tan getirildiği yazmasına rağmen yetkililere gerekli belgeleri sunamadıkları öğrenildi. Daha önceki dönemlerde de Türkiye’den getirildiği öğrenilen 475 kilo Türk domatesinin çeşitli şekillerde sağlığa zararlı olduğu iddia edilmiş ve sonrasında imha edilmesine karar verilmişti. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,287BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,635TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,518TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler