Yeni Havalimanıyla Dünya Trafiği Yönetilecek

0

İstanbul’a yapılan üçüncü havalimanı sonrasında Alman yetkililer dünya trafiğinin yeni adresinin İstanbul olduğuna dikkat çektiler. 

İstanbul için yapılan yatırımlar düşünüldüğü zaman mega yatırımlar içerisinde en çok dikkat çekeni İstanbul’a yapılacak olan üçüncü havalimanı mega projeler arasında yer alıyor. Yapımına son hız devam edilen proje kapsamında sona yaklaşıldığı açıklandı. İstanbul için gelişimine katkı sağlayacak önemli bir proje olacağı ifade ediliyor. Alman basının önde gelen gazetelerinden birisi olan Zeitung konu hakkında geniş çaplı bir haber yaptı. 

Yapmış olduğu haberde İstanbul’da yapımına devam edilen üçüncü havalimanından övgü ile bahsedildi. Projeye geniş çaplı bir şekilde yer verilirken bu süreçte İstanbul gelişimine olan katkıdan söz edildi. Türkiye’de yaşanan onca olumsuz duruma rağmen son yıllarda hayata geçirilen önemli projelerden bahsedildi. Yapılan projelerin dünya standartlarında gerçekleştirildiği düşünülürken bu süreç içerisinde tüm dünyanın dikkatini çekmeye başladığı öğrenildi. Özellikle havalimanı projesinin şimdiye kadar yapılan projeler arasında en önemlisi olduğuna dikkat çekildi. Dünya hava trafiğinin kalbinin artık İstanbul’da atacağı şeklinde yorumlar yapılmaya başlandı. Yapılan havalimanının konum olarak coğrafi anlamda düşünüldüğü zaman doğru bir yere yapıldığı belirtildi. Avrupa Asya arasında yolculuk yapan yolcuların aktarma yapmaları için doğru bir bölge olduğu özellikle belirtildi. 

Yapılacak olan uçuşlarda Türkiye üzerinden uçuş gerçekleştirildiği zaman doğru bir süreç olduğu, maliyetlerin büyük oranda en az seviyeye indirildiği öğrenildi. İstanbul bu saatten sonsa havacılık merkezi olarak görülmeye başlarken havalimanı projesi tamamen bittiği zaman 90 milyon kişilik yolcu kapasitesi ile dünya standartlarında olacağı açıklandı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın