Ana SayfaEkonomiAlman Basını 3. Havaalanı Projesini Mercek Altına Aldı

Alman Basını 3. Havaalanı Projesini Mercek Altına Aldı
A

-

Almanya’daki bir yazılı basın kuruluşu 3. Havaalanı hakkında açıklamalar yapan bir haber yayınladı.

Faaliyetlerine Almanya’da sürdüren Frankfurter Allgemeine Zeitung adlı gazete İstanbul’da inşa süreci devam eden 3. Havaalanı hakkında açıklamalar içeren bir haber yaptı. Açıklamalarını olumlu yönde yapan gazete, “İstanbul’daki 3. Havaalanı’nın inşa süreci tamamlandığında burası İstanbul için yeni cazibe merkezi olacak” dedi.

Günlük olarak yayımlanan Alman gazete İstanbul’un yeni havaalanı projesi için ‘Havayolu ulaşımının kalbi 3. Havaalanında atacak’ şeklinde bir yorum yaptı. Türkiye’deki bu projeyi kapsamlı bir şekilde haber haline getiren Frankfurter Allgemeine Zeitung adlı gazete, “Türkiye’de inşa süreci başlayan bu projeyi ve diğer büyük yatırım projelerini bütün dünya yakından takip ediyor” dedi.

Gazete editörlerinden Dyrk Scherff’ın hazırladığı haberde İstanbul’un yeni havaalanı projesi tüm detaylarıyla kaleme alındı. Haberinde havaalanının konumuna değinen Scherff, “Yeni havaalanı Türkiye’nin ve İstanbul’un en doğru yerinde inşa ediliyor. Avrupa üzerinden Asya ülkelerine giden uçaklar için İstanbul 3. Havaalanı aktarma noktası olacak. Yolculuk süresini kısaltacak bu proje, dünyanın en fazla kullanacağı havaalanı olarak faaliyet gösterecek. Hem zamandan hem de maliyetlerden tasarruf söz konusu olacak” dedi.

Dyrk Scherff haberinde yeni havaalanının yolcu kapasitesinin yüksek olmasına da yer verdi. İstanbul 3. Havaalanı’nın, Londra’daki Heathrow havaalanından daha fazla yolcu kapasitesine sahip olduğunun altını çizdi. “Yeni havaalanının Avrupa’da eşi ve benzeri yok” diyen Scherff, “Almanya’daki Frankurt Havalimanı uçuşlarının büyük bölümü bu havaalanına kayacak. Yeni havaalanı ilk fazda 90 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak. İnşa süreci tamamlandığında ise kapasite 200 milyondan fazla olacak” şeklinde konuştu.

Dyrk Scherff yazısında Türkiye’nin son zamanlarda büyük çıkışlarla ilgi topladığını da haberine ekledi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol