THY’den Laptop Açıklaması Geldi

Uçuşlarda elektronik yasağının gelmesi ile birlikte THY’nin ücretsiz laptop dağıtımı için harekete geçtiğini ve bu süreç içerisinde çalışmaların devam ettiği belirtildi. 

ABD ve İngiltere tarafından alınan uçuşlarda elektronik yasağının getirilmesi sonucunda bazı tartışmalar gündeme gelmeye başladı. 10 farklı havalimanında hayata geçen elektronik yasağı sonrasında içlerinde Atatürk havalimanın da bulunması dikkat çekti. ABD ve İngiltere direkt uçuşların olması nedeniyle bu yasaktan Türk Hava Yolları şirketinin de etkilendiği öğrenildi. 

Türk Hava Yolları şirketi tarafından elektronik uçuş yasağı hakkında çeşitli açıklamalar yapılmış, müşteri portföyünün daraltılmaması için bazı önlemlerin alınacağı açıklanmıştı. Bu önlemlerle birlikte internet hizmetinin hayata geçirilmesine karar verilmişti. İlk açıklamalarda sistemin faturalandırılacağı ve tarife üzerinden fiyatlandırılacağı açıklanmıştı. Ardında ikinci bir açıklama yapılmış ve sonrasında internet hizmetinin ücretsiz bir şekilde verileceği açıklanmıştı. Bu sistemin geliştirilerek sonrasında laptop dağıtımına kadar gitmesi planlanıyor. Türk Hava Yolları şirketi tarafından yapılan son açıklamalara göre ekonomik sınıfında da rahatı ve konforu sağlamak adına ücretsiz laptop dağıtımı için çalışma düzenledikleri ortaya çıktı. 

Düzenlenen bir toplantı sonrasında havaların ısınması, Türkiye ekonomisinin büyümesi, yapılan çalışmalarla birlikte ülkeye olan güvenin artırılması sonrasında rezervasyonlarında son derece iyi durumda olduğu belirtildi. Bunun ardından yolcu büyüme taleplerinin son yıllarda iki katına arttığı öğrenildi. Rezervasyon oranlarından son derece memnun olduklarını belirten şirket yetkilileri her geçen yıl bu durumu biraz daha geliştirmek için çalışmalarına hız kazandığı öğrenildi. Ücretsiz laptop hizmetinin yakın zamanda hayata geçirilmesi planlanıyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.