Ekonomi Şişecam Adını Altın Harflerle Yazdırdı! 125 Bin Tonluk İhracat Yaptı

Şişecam Adını Altın Harflerle Yazdırdı! 125 Bin Tonluk İhracat Yaptı

Son Güncelleme:

Şişecam 2016’da 125 bin ton ihracat yaptı, rekor tazeledi.

İhracat rekorunu kıran Şişecam Cam Ambalaj, 2016 yılında kendiyle yarıştı. Sektörün en fazla üretimini ve ihracatını gerçekleştiren Şişecam hedef büyüttü.

Dünya cam üretimi sektöründe ilk beşe giren Şişecam, gözünü birinciliğe çevirdi. 2016 yılında 125 tonluk ihracata imzasını atan şirket, 2016 hedeflerini yakaladı. Sektörde birinci dünyada beşinci sırada yer alan Şişecam’ın tarihinin en fazla ihracatını geçen yıl yaptığı açıklandı. Şirket son olarak 2008’de 78 bin tonluk ihracat yapmış, en yüksek ihracat söz konusu yılda gerçekleşmişti. 2016’da ise 78 bin tonluk ihracat aşıldı ve artı 47 bin tonluk ihracat hayata geçti.

Şişecam Cam Ambalaj Grup Başkanı 2016 yılı verilerinin netleşmesi ardından açıklama yaptı. Abdullah Kılınç Şişecam’ın toplam 35 dünya ülkesine ihracat yaptığının altını çizdi. “İhracat yapılan ülkeler arasında İtalya, ABD ve Kanada gibi önemli ülkeler yer alıyor” diyen Kılınç, Pazar paylarını arttırmak için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Abdullah Kılınç, “Şişecam dünyanın her yerine ihracat yapıyor. Müşteri portföyümüz oldukça geniş. Bu da bizlerin gerçekleştirdiği ihracat miktarının artmasını sağlıyor. Büyüme hedeflerimizde önem verdiğimiz nokta, çok uluslu firmalarla işbirliği içerisinde olmak. Bu durum bizlere büyük artılar kazandırıyor” dedi.

2017 yılında ihracat miktarını ikiye katlamayı hedefleyen Şişecam, pazarda daha etkin olmayı hedefliyor. Şişecam Türkiye’de 3 tesiste üretim yapıyor. Sudan maden suyuna kadar farklı ürünler için farklı boyutlarda üretilen şişeler hem ihraç ediliyor hem de iç piyasanın talebini karşılıyor. Yurt içinde tüketimi karşılayan Şişecam, böylelikle cam şişenin ithal edilmemesi konusunda da büyük rol oynuyor. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,131BeğenenlerBeğen
7,251TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,493TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler